TOPlist

Mapy Google mění podobu sdílení polohy. Není to takto horší?

Mapy Google sdílení polohy nová ikona

Do oblíbené navigační aplikace Mapy Google putují další novinky. Pár dní poté, co vývojáři oznámili například budoucí zobrazování odhadovaných cen mýtného, bude nástroj také nabízet efektivnější trasy pro majitele elektromobilů a hybridních vozů. Jde o rozšíření dřívější snahy plánovat cestu na základě spotřeby či uhlíkové stopy. Jednou z novinek je také malá vizuální proměna u funkce sdílení polohy. A nemůžeme se zbavit dojmu, že jde o posun k horšímu.

Google Maps
Google Maps

V aplikaci Mapy Google ve verzi 11.38.2 (i když změna je velmi pravděpodobně zaváděna ve vlnách ze strany serveru) zmizel bílý obvodový kroužek kolem profilové fotografie, která symbolizuje polohu uživatele, který funkci zapnul. Zbylé kolečko pak sice působí na mapovém podkladu trochu čistěji, ale současně by mohlo s barvami na pozadí snadněji splývat.

Samozřejmě záleží na vzhledu dané fotografie a typu podkladu. I tak je ale na pováženou, jestli to s tím zvýrazňujícím kroužkem nebylo přece jen praktičtější.

Co myslíte vy?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)