Mapy Google 9.25: „Režim jízdy autem“ konečně i pro nás!

rezim_jizdy_autem_ico

O funkci “Režim jízdy autem” (v originále “Driving Mode”) v aplikaci Mapy Google jsme na našem webu psali již dvakrát: v polovině ledna ve článku o verzi 9.19 a pak koncem února, když jsme informovali o verzi 9.21. Funkce však byla dostupná jen v některých zemích, mezi které Česko bohužel nepatřilo.

Novinky se tak dočkáváme až nyní, společně s nově uvolněnou verzí 9.25. Nová verze režimu navigace, kterou najdete v postranní nabídce jako položku Vyrazit na cestu, využívá uloženou historii polohy a hledání na webu k tomu, aby odhadla, kam máte namířeno. Na základě těchto dat pak poskytne dopravní informace a odhadovaný čas příjezdu. Je to vlastně taková zkratka, jako jsou v jiných navigacích zástupci pro cestu domů či do zaměstnání, s tím rozdílem, že nabízí cíl trasy na základě vašeho obvyklého chování.

Režim jízdy autem přijíždí i k nám

“Režim jízdy autem” je v podstatě navigace bez zadaného cíle – aplikace se přepne do navigačního rozhraní se šipkou, představující vaše auto, a můžete si zvolit jeden z nabízených cílů cesty. Mapy tyto cíle nabízejí na základě vašich dosavadních navigačních návyků. Mapy v tomto režimu také ukazují intenzitu provozu v přilehlých ulicích a upozorní na případné uzavírky silnic v okolí. Server Phone Arena vtipně komentuje tuto novinku slovy, že jde o funkci pro opravdové muže, kteří se nikdy neptají na cestu a trvají na tom, že jediné, co potřebují, je mapa.

Režim lze kromě nabídky aplikace Mapy Google aktivovat také přes zástupce Režim jízdy, kterého si můžete vytáhnout na plochu ze seznamu widgetů.

Jak to funguje v praxi můžete vidět na následující animaci.

Jak funguje Režim jízdy autem? Jak funguje Režim jízdy autem?

V podstatě se dá tato funkce vzdáleně přirovnat k tlačítku Zkusím štěstí ve vyhledávači, které uživatele rovnou přesměruje na první stránku výsledků vyhledávání.

Aktualizace na verzi 9.25 je již postupně uvolňována skrze Obchod Play, je ale možné, že si na ní budete muset několik hodin až dnů počkat.

Google Maps
Google Maps

Zdroje: androidpolice.com, phonearena.com, androidheadlines.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)