Mapy Google – navigace konečně i offline

mapy_google_916_ico

Jedním z velkých oznámení na květnové konferenci Googlu byly offline navigace a hledání v mapách. O šest měsíců později se praktických funkcí konečně dočkáme – Mapy Google čeká důležitá aktualizace s offline módem, která uživatelům umožní navigaci a vyhledávání bez internetového připojení.

Google Mapy vás budou navigovat offline

Aktualizace umožní stahovat nejen mapové podklady, jako tomu bylo doposud, ale i možnost navigace v offline režimu. To je pro bezplatnou nejpoužívanější mapovou aplikaci důležitý a vítaný krok. Použití po stažení vybrané oblasti je trochu netypické – mapy vás navigují díky staženým informacím, zobrazují průměrný čas trasy, a kdykoli znovu zachytí internetové připojení, data aktualizují. Vy však díky plynulosti aplikace nic nepoznáte. Ačkoli mapy na internetové připojení vyčkávají, fungovat budou skvěle i zcela bez něj v odříznutých oblastech.

google mapy offline navigace

Zatím Google vynechal navigaci pro pěší, stejně jako hromadnou dopravu – dat ke stažení by zkrátka bylo příliš mnoho. Mapy by se však v blízké budoucnosti měly dočkat dalších rozšíření a možností tohoto charakteru. Kdy aktualizace dorazí k nám není zatím jasné, příliš pozadu ale nebudeme.

Zdroj: The Verge.

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)