Mapy Google zavádí takzvaný letmý pohled do navigace

Mapy Google letmý pohled navigace

Autoři populární služby Mapy Google nedávno vypustili do světa hned několik novinek, které výrazně zpříjemňují používání Map na webu či v mobilní aplikaci. Mimo jiné v Česku začal například oficiálně fungovat prvek zvaný Immersive View a současně se v Mapách v prohlížeči objevila nová sekce „Poslední“ s aktualizovaným seznamem vyhledávaných destinací. Současně s těmito novinkami představil Google mezinárodně i takzvaný „letmý pohled“. Režim, v rámci kterého je při navigaci nově možné vidět pohyb zařízení i v přehledu trasy.

Google Maps
Google Maps

„Víme, že někdy méně znamená více – zejména když znáte svou trasu a potřebujete jen vědět, kdy bude další odbočka. Proto v Mapách spouštíme navigaci s možností letmého pohledu, která vám pomůže snadno sledovat průběh cesty přímo ze zamykací obrazovky nebo přehledu trasy. Stačí si vyžádat pokyny k cíli a vyrazit. Zobrazí se vám aktualizovaný předpokládaný čas příjezdu a místo, kam máte odbočit příště – informace, které byly dříve dostupné pouze v režimu komplexní navigace,“ popisuje Google na blogu.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Kolikrát už jste tuto funkci v Mapách marně hledali?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)