TOPlist

Mapy Google začínají posílat lidi na čerstvější vzduch

Mapy Google kvalita ovzduší Air Quality Index AQI

Vydat se někam na procházku, takzvaně „na vzduch“, je v drtivé většině případů zdraví prospěšná činnost. Pokud si při ní teda nezvrtnete kotník nebo zrovna v dané oblasti není hodně znečištěný vzduch, který musíte dýchat. Varovat nás před tím prvním nám telefon nejspíš nepomůže, ale o tom druhém to neplatí. Dokazují to aktuálně Mapy Google, v nichž se nově začínají zobrazovat informace o tom, jaká je ve vybraném místě kvalita ovzduší.

Google Maps
Google Maps

Novinka, která je v tuto chvíli zatím dostupná v USA, zobrazuje v mapových podkladech takzvaný Air Quality Index (AQI). Ten vyjadřuje množství škodlivých poletavých částic ve vzduchu a tedy i jeho celkovou kvalitu. Zobrazovaná data pocházejí primárně ze státních a příspěvkových environmentálních institucí, ale současně i ze sítě levných senzorů PurpleAir.

Mapy Google kvalita ovzduší Air Quality Index AQI ukázka

Třešničkou na dortu je, že tyto informace jsou k dispozici nejen ve webové či mobilní verzi Google Map, ale dají se zobrazit také v zařízeních Nest.

Jak často sledujete kvalitu ovzduší ve vašem okolí?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)