Google a jeho Mapy napoví, kdy budou kolony a fronty

Mapy Google kolony fronty Vánoce 2022

Čekají vás ještě nějaké předvánoční nákupy nebo pochůzky? V tom případě byste jistě rádi věděli, kde a v jakou dobu bude nejvhodnější zajít do nákupního centra či jiného frekventovaného místa a vyhnout se největším davům. Pro tyto účely zveřejnila společnost Google zajímavé a praktické statistiky ze své aplikace Mapy. Data získaná v loňském roce prozradí, v jakých časech budou dopravní kolony a nákupní fronty.

Google Maps
Google Maps

“Pokud se chcete vyhnout tradičním předvánočním zácpám, rozhodně si své cestování neplánujte na 21. prosince mezi osmou a devátou hodinou. Podle dat z Map Google z loňského roku se totiž jednalo o nejvytíženější dobu na českých silnicích. Provoz se v těchto předvánočních dnech od 21. do 23. prosince začíná zklidňovat až večer po sedmé hodině,” vyjmenovává jeden z problematických předvánočních termínů Google.

“Dokonce ani na Štědrý den se nevyhnete silnému provozu, okolo deváté hodiny ranní je totiž na silnicích také plno. Opravdový klid nastává až po 17. hodině, kdy už většina z nás tráví čas u tepla domácího krbu. Mezi svátky pak bývá provoz nejhustší 27. prosince okolo deváté ranní a 16. hodiny odpolední. Naopak nejklidnější jsou silnice touto dobou po 19. hodině večerní,” pokračuje společnost s dopravní predikcí založenou na loňských číslech z Map.

Google radí, jak zvládnout letošní svátky bez stresu

  • Vyhledávání zastávek na trase jste už v autě na cestě za rodinou a právě jste si vzpomněli, že jste zapomněli koupit poslední dárek pro maminku nebo bratra? Klepněte na lupu v pravém horním rohu aplikace a Mapy Google vás navedou do nového cíle.
  • Sdělte předpokládaný čas příjezdu – jedete pozdě na štědrovečerní večeři? Dejte rodině vědět, že už jste na cestě, a sdílejte odhadovaný čas příjezdu přímo v aplikaci Mapy Google. V navigaci klepněte na dolní lištu a potom na možnost „Sdílet údaje o cestě“.
  • Úspora paliva – Mapy Google nyní kromě nejrychlejší trasy zobrazují i nejúspornější trasu (pokud se liší). Volbou ekologické trasy můžete ušetřit palivo nebo energii. V Mapách můžete také vyhledat „ceny benzinu“. Uživateli se zobrazí ceny pohonných hmot na okolních čerpacích stanicích, aby si mohl vybrat nejlevnější variantu.
  • Zjistěte, jaké obchody se nacházejí v nákupních centrech – pokud se během vánoční sezóny chystáte nakupovat nebo cestovat, můžete vyhledat libovolné nákupní centrum nebo letiště a klepnutím na kartu „Adresář“ zjistit, jaké služby se tam nacházejí – například zda je na letišti konkrétní půjčovna aut.
  • Vyhněte se davům v obchodech – vánoční nákupy jsou největší zkouškou vánočního ducha. Pokud se chcete vyhnout davům lidí v obchodech, podívejte se na Mapy Google, kde najdete užitečné informace, jako jsou „oblíbené časy“ v podniku, který chcete navštívit, tedy například, kdy je v pekárně nebo obchodě s potravinami nejrušněji.

Kolik cestování vás ještě čeká před Štědrým dnem?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)