Mapy Google 9.38 přinášejí nadcházející události a fotky jídel

mapy_google_fotky_jidel_ico

Beta verze aplikace Mapy Google se posunula na číslo 9.38. Neohromí sice počtem novinek, přesto přináší funkce, které určitě stojí za zmínku. Nově je k dispozici karta se seznamem rezervací a nadcházejících událostí. U vybraných typů podniků vám Mapy ukážou fotky jídel, která zde můžete ochutnat. Na redakční telefon jsme update dostali dnes ráno, takže vám můžeme ukázat obě novinky na vlastní oči.

Nadcházející události

První zajímavou novinku najdete v sekci Vaše místa, kde přibyla záložka Nadcházející (sekci najdete v postranní nabídce pod položkou Vaše místa). Zde by měl být nabízen seznam událostí na místech, kam se v brzké budoucnosti plánujete vydat. Data jsou čerpána z Kalendáře Google a Gmailu, ze kterého si Mapy vytahují informace o provedených a potvrzených rezervacích. Pokud nejsou v blízké budoucnosti naplánovány žádné výlety, pak je obsah tohoto seznamu se zaměří generován z hotelových rezervací a dalších plánovaných položek. Po klepnutí se spustí navigace na dané místo, kontextová nabídka umí Zobrazit událost, nebo ji Zavřít. Pro cestovatele to patrně bude velmi užitečná funkce.

V našem případě jsme však v seznamu našli jen dvě položky, ačkoli máme v kalendáři několik desítek schůzek s definovanými adresami. Ve většině případů jsou ale lokace akcí zadány v podobě zeměpisných souřadnic, s čímž si možná Mapy Google nerozumí. Každopádně podobnou funkci nabízí od verze 4.0 navigace Waze, která taktéž čerpá data z Kalendáře Google a poradí si i se souřadnicemi.

Fotky jídel

Než vstoupíte do restaurace, ve které jste ještě nebyli, je dobré vědět, co od zvoleného podniku můžete očekávat. Z fotek pokrmů si lze udělat celkem dobrý obrázek o tom, jak na tom dané zařízení vlastně je. Mapy Google přicházejí ve verzi 9.38 se samostatnou sekcí s fotkami, které pořídili zákazníci podniků.

První náznaky této funkce se objevily už ve zdrojových kódech verze 9.37. Obrázky v sekci Z nabídky se zobrazují těsně pod sekcí s informacemi o poloze a možností online rezervace, před oblíbenými časy a hodnocením zákazníků. Po klepnutí se zobrazí seznam všech fotek, dalším klepnutím můžete zvolený obrázek prohlížet v celoobrazovkovém režimu, včetně popisku a údaje o autorovi. Přímo z aplikace lze do sbírky přidat vlastní snímek.

Fotky jídel tedy mají nyní samostatnou kartu, po rozklepnutí si je můžete prohlédnout v širším kontextu spolu s dalšími snímky, týkajícími se dané lokality. Tímto způsobem si můžete udělat poměrně přesný obrázek o tom, co od zvoleného podniku vlastně očekávat. Na druhou stranu algoritmus rozpoznávání obrazu ještě není dokonalý, takže se některé fotky jídel jednoduše nezobrazují. Uvidíme, zda časem Google zapracuje na vylepšení a jestli oddělí fotky budovy a interiéru od pokrmů. S tímto úkolem by mohli pomoc třeba Místní průvodci, kteří si rádi “vydělají” několik bodů do svého hodnocení.

Kde stáhnout Mapy Google 9.38?

Asi nejjednodušší je stát se beta testerem. To provedete tak, že se na příslušné stránce přihlásíte do testovacího programu. Jestliže už máte aplikaci Mapy Google nainstalovanou, záhy obdržíte aktualizaci s testovací verzí. Pokud aplikaci Mapy nainstalovanou nemáte, budete ji muset nejprve stáhnout z Obchodu Play. Pak obdržíte aktualizaci s testovací verzí. Dodání aktualizace na testovací verzi může trvat několik hodin.

Druhou (méně bezpečnou) možností je stažení instalačního balíčku z alternativního zdroje APKMirror. V takovém případě je ovšem nutné mít v systémovém nastavení povolenou instalaci aplikací z neznámých zdrojů. Instalační soubor je podepsán Googlem a inovuje stávající aplikaci. Kryptografický podpis zaručuje, že je bezpečný pro instalaci a nebylo s ním žádným způsobem manipulováno.

Poslední možností je počkat na to, až bude beta verze 9.38 převedena do stabilní verze.

Co říkáte na nové funkce? Využijete například možnost prohlédnout si fotky jídel, které servírují ve vybraném podniku? A co nabídka nadcházejících událostí?

Google Maps
Google Maps

Zdroj: androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)