Mapy Google zavádí skvělé funkce nejen pro spořivé řidiče

Mapy Google Maps cena mýtného nové prvky navigace

Společnost Google na svém oficiálním blogu představila několik novinek pro aplikaci Mapy. Jeden z absolutně nejpopulárnějších mobilních nástrojů zavádí například lepší přehled o zpoplatněných silnicích při plánování tras nebo nové prvky pro lepší orientaci v mapě při automobilové navigaci. K tomu se “jablíčkáři” dočkají lepší integrace do Apple zařízení.

Google Maps
Google Maps

Mapy Google a přesná cena mýtného

Zejména spořiví šoféři ocení, že Google Maps už budou do budoucna umět nejen navádět či nenavádět přes silnice s mýtným, ale jeho konkrétní výši zvládnou i zobrazit. Data budou pocházet přímo od patřičných úřadů, takže by na ně mělo být spoleh. Novinka se zatím testuje u cca dvou tisícovek mýtných tras v USA, Indii, Japonsku a Indonésii, ale brzy by se měla funkce rozšiřovat na další regiony.

Mapy Google Maps cena mýtného

Nové prvky při navigaci

Pro lepší orientaci při navigování Google do svých Map přidává například viditelnější symboly semaforů, “STOPky” či znatelnější linie budov. V některých městech budou k dispozici i silniční ostrůvky či šířka ulic i s chodníky. Výčet regionů, do kterých má tato novinka dorazit, zatím Google neposkytl.

Mapy Google Maps nové prvky navigace

Kterou z těchto novinek více využijete?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)