TOPlist

Používáte Mapy Google jako navigaci? Nově můžete zapnout skvělou funkci

Mapy Google nová funkce 3D budova
  • Mapy Google umí konečně zobrazovat budovy ve 3D i u navigace
  • Funkce míří na telefony s Androidem i iOS
  • Později se dostane i na Android Auto

Mapy Google umí zobrazovat budovy ve 3D několik let, což se hodí třeba ve virtuální procházce městem, do tohoto segmentu začal v poslední době šlapat také Apple. Osobně mám toto zobrazení celkem rád. Když někam jedu, čas od času si udělám menší průzkum, abych se pak v dané lokalitě dokázal lépe orientovat. Nyní však Gogole přidal možnost zobrazovat 3D budovy i během navigace.

Nová funkce zobrazování 3D budov při navigaci funguje pouze ve výchozím druhu mapy, nelze jej využít pro satelitní či terénní druh, což je ale pochopitelné. Namísto prázdných čtverců a obdélníků tedy uvidíte 3D zobrazení, což je za mě pro orientaci mnohem příjemnější řešení. Funkci hlásí čím dál více uživatelů, já ji mám k dispozici na několika Android zařízeních, takže je velká pravděpodobnost, že bude fungovat i vám.

Ve výchozím nastavení je ale možnost vypnutá, v aplikaci je potřeba klepnout na ikonku s vrstvami a v možnostech „Podrobnosti o mapě“ zapnout 3D. Mimo telefonů bude novinka k dispozici také v Android Auto, tam ale zatím nefunguje.

Mapy Google
Mapy Google

Zapnete si zobrazování budov ve 3D?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)