Mapy.cz už umí ukládat místa, trasy či fotky. Zapněte si nový uživatelský profil

Mapy.cz Moje mapy uživatelský profil trasy místa fotografie aktivity

Když dojde na porovnávání služeb Google Maps a české konkurence Mapy.cz, většině uživatelů přijde na mysl několik společných věcí. Dá se říct, že americká aplikace má asi lepší okamžitou navigaci, vyhledávání a nejmodernější technické vychytávky v čele s VR prvky. České řešení se zase trochu skromněji soustředí na kvalitní trasy a navigace v přírodě, po méně známých trasách a po cyklostezkách. Dává si prostě hodně záležet na lokálním prostředí.

Mapy.cz navigation & off maps
Mapy.cz navigation & off maps

Ať už po těchto dvou službách chceme cokoli přímo na mapě, donedávna v nich byl ještě jeden podstatný rozdíl. Zatímco Google ze svého díla už dávno stvořil téměř sociální síť s možností spousty věcí uložit a pochlubit se jimi, český konkurent fungoval spíš na úrovni jednorázového vyhledání a plánování. To se nyní mění, jelikož se v nástroji Mapy.cz objevil plnohodnotný uživatelský profil, ukrytý pod názvem Moje mapy.

Nová sekce, kterou naleznete ve webové verzi a brzy zamíří i do mobilní aplikace, je stále v procesu vývoje a testování, ale i tak už poskytuje několik zajímavých funkcí. V prvé řadě je možné na tomto místě zadat adresu domova a zaměstnání, což se hodí nejen pro stanovování startu či cíle navigace. V hlavní části nové sekce se pak nacházejí nabídky pro Místa a trasy, Aktivity a Fotografie. Konkrétní vyhledané lokace či dopravní spojení můžete ukládat jednoduchým kliknutím na hvězdičku. V menu jsou pak snadno k dispozici k opětovnému načtení.

Aktivity jsou záznamy, které automaticky ukládá mobilní aplikace Mapy.cz při cestování se zapnutým Stopařem. Dají se evidovat nejen cesty autem, ale i vyjížďky na kole nebo třeba na běžkách. Zajímavé je, že fotografie nejen vyžadují místo pořízení, ale procházejí rovněž schvalováním. I snímky a navíc také hodnocení míst bude brzy možné přidávat přes aplikaci. “Pracujeme na tom. V menu se následně objeví sekce Moje mapy a tam najdete Místa a trasy / Aktivity / Hodnocení / Fotky…” vzkazují autoři populárního českého pomocníka na Facebooku.

Co na nový uživatelský profil v Mapy.cz říkáte?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)