TOPlist

Super funkce: Mapy.cz mají strukturované informace o místech

Mapy.cz nové strukturované informace místa

Česká mapová a navigační aplikace Mapy.cz i její webová verze přicházejí se zajímavou novinkou. Vybraná významná místa v čele s městy, kulturními památkami či pohořími mají nyní ve svém popisu bohatá strukturovaná data, která jsou navíc tematicky individuálně přizpůsobena. Uživatelé tak mají možnost po vyhledání konkrétní lokality či objektu zjistit velmi jednoduše a přehledně nejdůležitější míry, statistiky, časová data nebo související osobnosti.

Mapy.cz: maps & navigation
Mapy.cz: maps & navigation

„Co má společného hloubka Brněnské přehrady a roční návštěvnost americké Sochy Svobody? Oba údaje teď nově najdete přímo na Mapách. Do detailu výsledků vyhledávání přidáváme podrobné informace šité na míru různým typům objektů. Strukturovaně a přehledně, jak to máte rádi,“ uvádí autoři na sociálních sítích.

Například u měst patří mezi zobrazené strukturované informace třeba počet obyvatel, přítomné řeky, rok založení, počet domů, rozloha či jméno starost(k)y. O památkách ví Mapy.cz například rozměry, termín zhotovení či otevření, použitý materiál, autora nebo jiné evidenční údaje.

Jak můžete vidět, u Karlova mostu je zmíněn například i počet polí. Mrkněte na Mapy.cz v aplikaci či na webu a tuto novinku určitě prozkoumejte.

Co nejzajímavějšího jste v této nové sekci našli?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)