Mapy.cz se naučily nový způsob sdílení lokací. Hodí se i pro mobily

Mapy.cz QR kód

České Mapy od Seznamu dostaly v nedávné aktualizaci zajímavou funkci, která má potenciál významným způsobem usnadnit sdílení konkrétní lokace. Zejména tedy v případě, kdy chcete na počítači vybranou lokalitu předávat majitelům chytrých telefonů. Mapy.cz se totiž naučily pro sdílení generovat a využívat QR kód. Ten je nyní v nabídce pro sdílení ve webové verzi tohoto oblíbeného českého nástroje.

Pokud například potřebujete v “offline světě” předat lidem s telefonem odkaz na konkrétní místo, nemusíte už nutně pracovat jen s URL adresou. Mapy.cz šikovně umějí QR kód nejen vygenerovat na displeji, ale rovnou jej nabízejí také ke stáhnutí v PNG či SVG formátech. Není pak tedy problém majitele chytrých telefonů odkázat na správné místo třeba z brožury, plakátu nebo obalu nějakého výrobku. Novinka je zatím k dispozici ve webové (desktopové) verzi českých map. Najdete ji v menu vpravo dole za staršími položkami pro sdílení na Facebook, Twitter či do e-mailu.

Mapy.cz navigation & off maps
Mapy.cz navigation & off maps

Najdete využití pro tuto novinku? Kde?

Zdroj: FB Mapy.cz

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)