Podívejte se na proměny části Česka. Mapy.cz mají nové letecké snímky

Mapy.cz nové snímky středu republiky

Královéhradecký, Pardubický a Jihočeský kraj a k tomu Vysočina. Z těchto regionů nyní mají Mapy.cz nové letecké snímky středu republiky, díky kterým je mimo jiné možné obrazově nahlédnout na změny v krajině. Web i aplikace zobrazí aktuální letecké snímky uživatelům už v průběhu května. Ortofoto pro Mapy.cz jako již tradičně nafotila specializovaná společnost TopGis.

Mapy.cz navigation & offline maps
Mapy.cz navigation & offline maps

Na uživatele aplikace čeká jak na webu, tak v mobilu mapová vrstva znovu nafoceného území o digitálních rozměrech 1759 gigapixelů. Ty tvoří plochu 27 483 km² území České republiky a celkově zabírají po zpracování 1,4 terabajtů diskové kapacity. Letecké snímky jsou také dostupné v rámci mapového API pro firmy a vývojáře.

Firma TopGis prý tentokrát dodala Seznamu celkem 87 946 dílčích plátů. Každý má přitom rozměr 5000 x 4000 pixelů. Česká mapová aplikace se každoročně snaží veřejnosti prostřednictvím ukázek demonstrovat ty nejvýraznější proměny v čase. Jedná se například o silniční obchvaty, městské parky a zástavby, lomy nebo vodní nádrže. Na příklad, co odhalují Mapy.cz přes zmíněné nové letecké snímky středu České republiky, se můžete podívat v přiložených vybraných ukázkách. A nebo vyrazte brouzdat přímo do aplikace.

Jaké zajímavé změny v krajině se udály za poslední dva roky kolem vás?

Zdroj: Mapy.cz

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)