TOPlist

Konec starým leteckým snímkům! Mapy.cz ohlašují super novinku

mapy.cz nove letecke snimky
  • Mapy.cz se vylepšují celkem pravidelně, Seznam nyní navázal nové partnerství
  • Do hry se zapojuje ČÚZK, služba nyní využívá jejich letecké snímky
  • Ještě na jaře se dočkáme nové verze snímků ve středu České republiky

Česká mapová služba Mapy.cz, rozšiřuje okruh dodavatelů leteckých snímků. Vedle stávajícího partnera Topgis, se do hry zapojuje Český úřad zeměměřičský a katastrální (ČÚZK). Uživatelé se tak mohou těšit na ještě aktuálnější letecké snímky.

Spolupráce s ČÚZK přinese hned několik benefitů. Díky propojení opensource dat a snímků od Topgisu se zkrátí interval aktualizací. „Spojením opensource zdroje a snímků z Topgisu jsme schopni provádět aktualizace mnohem častěji, než tomu bylo doteď. V současné chvíli jsme vydali více než polovinu území Česka v podobě z roku 2022. Ještě na jaře se uživatelé mohou těšit na novou verzi střední části České republiky z roku 2023,“ uvádí Jakub Zmrzlík, produktový manažer Mapy.cz.

Mapy.cz navigace a doprava
Mapy.cz navigace a doprava

Změna se dotkne jak webové, tak mobilní verze Mapy.cz. Nově si tedy budeme moci vychutnat detailní fotografie v rozlišení 12,5 cm/px. Letecké snímky budou dostupné i v rámci mapového API pro firmy a vývojáře.

Seznam tedy rozhodně nelení a svou aplikaci neustále vylepšuje. Nedávno jsme se dočkali hned šesti nových funkcí, informovali jsme vás o nich v jednom z předešlých textů.

Používáte Mapy.cz pravidelně?

Zdroj: blog.seznam.cz

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)