TOPlist

Projedou kočárky? Mapy.cz mají fajn přehled nejen pro rodiče

Mapy.cz trasy terén kočárky značení legenda

Patříte mezi dobrodružné rodiče, prarodiče, sestřenky, tetičky nebo jiné pečující, kteří se rádi vydávají s kočárkem mimo běžné chodníky do trochu větší divočiny? Pokud máte někdy nutkání vyvézt dítě či děti někam do přírody nebo po nejistých cestách v neznámé oblasti, plánování trasy není nic jednoduchého. Abyste se případně nemuseli neplánovaně brzo otočit a jít zklamaně zpět, připravily Mapy.cz jednoduchý přehled tras, kudy kočárky pravděpodobně (ne)projedou.

Mapy.cz: maps & navigation
Mapy.cz: maps & navigation

Nejde o žádnou novou funkci v samotné aplikaci či v mapových podkladech. Autoři se pouze snaží interpretovat různé značky pro jednotlivé typy tras podle toho, jak moc jsou vhodné právě pro procházky s dětským kočárem. Naprosto ideální jsou silnice se zákazem vjezdu motorových vozidel, které jsou označené šedou linkou s okraji. Nejobtížnějším terénem, kde se dá ještě průjezd částečně doporučit, je nezpevněná lesní či polní cesta. Jde o delší přerušované šedé čáry.

Krátké čárky už značí pěšiny, které už se pro kočárky vyloženě nehodí. Příspěvek současně varuje před hustě označenými vrstevnicemi, které demonstrují sráz. Kompletní legendu najdete v přiloženém tweetu.

Jakým nejhorším terénem jste tlačili kočárek?

Zdroj: Mapy.cz

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)