Že by? Mapy.cz asi příští týden představí hustotu provozu v navigaci

mapy-cz-informace-o-hustote-provozu

“Něco testujeme…” Touto jednoduchou větou a hlavně obrázkem před pár hodinami nalákal twitterový účet Mapy.cz na jednu chystanou novinku. Mělo by jít o rozšíření mobilní aplikace, které má potenciál zahýbat poměrem uživatelů navigačních nástrojů od Googlu, Seznamu a dalších. Na přiloženém snímku je totiž vidět, že vývojáři české firmy dokončují funkci pro živé zobrazování hustoty provozu. Práci na této vychytávce následně potvrzují také v komentářích pod příspěvkem. Podle všeho se můžeme těšit, že informace o hustotě provozu budou pro aplikaci Mapy.cz oficiálně potvrzeny během příštího týdne a možná rovnou i spuštěny.

Jestliže bude umět navigace od Seznamu zobrazovat info o zaplněnosti ulic, dožene tím Google Mapy a současně se pro ně stane mnohem významnějším konkurentem pro tuzemské uživatele. České Mapy jsou v naší zemi pochopitelně ve velké oblibě, i když si troufáme tvrdit, že hlavně u pěších turistů a cyklistů. S touto novinkou by mohl český nástroj přetáhnout na svou stranu i spousty řidičů.

mapy.cz

Zajímavostí na závěr je, že jeden z uživatelů se pod příspěvkem ptal i na potenciální kompatibilitu českých Map s Google aplikací Android Auto. Zástupci Seznamu bohužel konstatovali, že pomyslné světlo na konci tunelu v tomto ohledu zatím vidět není.

Mapy.cz navigation & offline maps
Mapy.cz navigation & offline maps

Uvítáte informace o hustotě provozu v aplikaci Mapy.cz?

Zdroj: Twitter

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)