TOPlist

Z dovolené už nebudete zklamaní! Mapy.cz nově ukazují pravdivé fotky

mapy.cz fotografie
  • Mapové aplikace jsou jedny z nejčastějších a nejužitečnějších použití mobilního telefonu
  • Moderní mapové aplikace umožňují nahrávat fotografie míst běžných uživatelům
  • Mapy.cz přináší změnu, která zajistí lepší vyváženost publikovaných fotografií

Mapy.cz od Seznamu není třeba představovat. Jedná se o velice povedenou aplikaci a nechci ani říkat alternativu, protože já osobně je používám jako první volbu. Seznam naštěstí nestagnuje a neustále něco vylepšuje.

Galerie a hodnocení

Pokud si v Mapách najdete nějaké místo, můžete si zobrazit galerii fotografií a uživatelská hodnocení daného místa. Přitom u každého komentáře může být jedna nebo více fotografií.

Seznam nyní pozměnil chování galerie fotografií. Od teď už nemusíte skákat mezi aranžovanými fotkami z hlavní galerie a realistickými fotografiemi pořízenými uživateli. Seznam o tom informoval na sociální síti X:

Pojďme se spolu podívat na příklad z tweetu.

  1. Nejprve najdeme místo, která nás zajímá. Nyní odskrolujeme trochu dolů, abychom viděli komentáře a hodnocení. Pro zahradu Portheimka uvidíme několik komentářů a jednu fotku (to se vzhledem k propagaci zahrady výše uvedeným tweetem a i tímto článkem asi změní).
  2. Pokud na fotku klikneme, zobrazí se ve velkém formátu a dole vidíme příslušný komentář.
  3. Vraťme se zpět a vyberme položku Fotky.
  4. Zde jsou fotografie nahrané do Galerie. Novinkou je, že nyní je mezi nimi vidíme i ona fotografie z komentáře.
  5. Pokud na ni klikneme, zobrazí se opět ve velkém, a to včetně komentáře. Rozdíl oproti předchozímu postupu je v pozadí, kdy pokud jdeme z komentářů, vidíme vpravo sloupec textů komentářů, zatímco pokud jdeme před galerii, vidíme vpravo obrázky z galerie.

Seznam si od změny slibuje lepší orientaci uživatelů. Do galerie se totiž nahrávaly spíše hezké, líbivé fotografie, zatímco komentáře jsou objektivnější. Uživatel si tak udělá lepší obrázek o místě, které hodlá navštívit.

Mapy.cz: maps & navigation
Mapy.cz: maps & navigation

Používáte Mapy.cz od Seznamu?

Zdroj: X

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)