Mapy.cz opět lákají na běžky. Ví, kde jsou upravené stopy

Mapy.cz běžkařské stopy trasy 2021

Jezdíte rádi na běžkách? Pak jste možná zaznamenali, že se na webu a v aplikaci Mapy.cz vloni objevily zaznačené upravené stopy, díky čemuž jste mohli s jistotou naplánovat výlet za tímto zimním sportem. Rok se s rokem sešel, napadlo trochu víc sněhu a stejná služba je tu znovu. Autoři aplikace hodili oznámení o opětovném zobrazování běžkařských tras před pár hodinami na Facebook.

Mapy.cz navigation & off maps
Mapy.cz navigation & off maps

Jak se k zobrazení tras dostat? V aplikaci či na webu stačí přepnout vrstvu na “Zimní”. U jednotlivých úseků jsou mimo jiné také informace o datu poslední úpravy, díky čemuž se mění také barva linky v mapovém podkladu.

Mapy.cz běžkařské stopy trasy 2021 ukázka

Podle popisu se český nástroj nezaměřuje čistě jen na naše území, ale také na blízké příhraničí. Několik nadšených uživatelů už pod příspěvkem staronovou funkci pochválilo po úspěšném projetí nalezených stop. Může se samozřejmě stát (i kvůli několika změnám v evidenci tras v různých systémech), že svůj oblíbený úsek v Mapách nenajdete. Podle autorů ji ale můžete zkusit nahlásit přes oficiální formulář pro hlášení chyb a posílání tipů.

Kdy jste naposledy stáli na běžkách?

Zdroj: Mapy.cz

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)