TOPlist

Mapa internetu v ČR: Podívejte, kde je jaké připojení

Mapa internetu ČR MPO ČTÚ

Poohlížíte se po novém poskytovateli internetového připojení? Chcete vědět, jací ve vaší lokalitě jsou a s jakou nabídkou? Nebo jste případně jen zvědaví, jak kvalitní konektivita je ve vašem okolí dostupná? Běžně byste museli pro získání těchto informací brouzdat po několika webových stránkách, případně si je vyžádat přímo od jednotlivých firem. To už teď ale nutné není, jelikož české Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) tyto podklady zpracovalo a vznikla tak online „Mapa internetu“ v ČR.

„MPO se rozhodlo využít množství dat, které má o pokrytí internetovou infrastrukturou v České republice, a zpřístupnit je široké veřejnosti. Díky nové interaktivní mapě bude moci každý zjistit, jaký operátor pokrývá jejich místo připojení a od koho si tedy může pořídit případně služby přístupu k internetu,“ uvádí ministerstvo nový web Mapa internetu.

Mapa internetu ČR ukázka

Interaktivní stránka vznikla na základě dat, která sbírá každoročně Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Zobrazuje informace o aktivních přípojkách se službou přístupu k internetu a uživatelských přípojkách, na kterých zatím není poskytována služba přístupu k internetu, ale je možné jí tam rychle zřídit.

Jak je na tom internet ve vašem okolí?

Zdroj: MPO

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)