Map Maker tento měsíc definitivně ukončí provoz

Definitivní konec Map Makeru – náhleďák

Google je ukončováním používaných služeb proslulý. V minulosti jsme ho již viděli zabít spoustu produktů a nyní má těsně před svým koncem další z nich – Map Maker. Již v listopadu loňského roku jsme vás informovali, že brzy skončí. A jak jsme již tehdy zmínili, jeho čas přijde již tento měsíc.

Map Maker končí 31. března

V uplynulém týdnu rozeslal Google aktivním uživatelům nástroje Map Maker informační e-mail, ve kterém upozorňuje, že s koncem měsíce definitivně skončí i nástroj sám. Zároveň ale dodává, že tím nekončí možnosti úprav Google Map.

Map Maker

 

Spousta funkcí a možností byla přesunuta přímo do mobilní aplikace či webového prostředí. Můžete tak rovnou, bez potřeby dalšího nástroje, zadávat nové body zájmu, upravovat informace o místě a za jistých okolností je možné dokonce upravovat parametry cest. I přesto ale některé funkce ještě stále chybí.

Zda se ještě do konce března dočkáme implementace některých chybějících možností zatím netušíme. Je jednoduše možné, že nám Google víc možností úprav nedá, aby nedocházelo ke zneužití. Přece jen nyní může Google Mapy upravovat každý, bez nutnosti znalosti pravidel. Možná i proto byl doprovázen tento krok silnou nechutí ze strany Map Maker komunity, kterých se to všechno týká úplně nejvíc.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)