Pozor! Nový malware WAPDropper vás přihlásí k odběru placených služeb

Nový malware WAPDropper

V Android telefonech řádí nový malware WAPDropper, který vás přihlásí k odběru placených služeb. Tento druh virů byl na vzestupu minulou dekádu, jeho počátky se datují někde okolo roku 2000. Nakonec však naštěstí vymřel a to s příchodem chytrých telefonů někde okolo roku 2010. Nyní je zde však další strašák.

Nový malware WAPDropper

Někteří poskytovatelé telekomunikačních služeb standard WAP stále podporují a používají. Experti na bezpečnostní výzkum identifikovali nový kritický druh malwaru, který se zaměřuje hlavně na Asii, ale byl spatřen také v jiných zemích. Bez jakýchkoliv varování či výzvy je automaticky přihlásí k odběru prémiových služeb v aplikacích. Ty se naštěstí nenacházejí v Google Play, ale v obchodech třetích stran.

Předejít problému není úplně jednoduché, ovšem pokud se budete řídit jednoduchými pravidly, budete relativně v bezpečí. Stahujte tedy aplikace pouze z ověřených zdrojů jako je Google Play či Galaxy Store. Samozřejmě pokud zaznamenáte aktivitu, kterou by aplikace neměla vykonávat, okamžitě ji odinstalujte. Je třeba také kontrolovat čas od času výpisy ve vašem bankovnictví, abyste měli jistotu.

Stalo se vám někdy něco podobného?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)