Nový malware se maskuje za aktualizaci Androidu. Krade v telefonu, na co přijde. Jak se mu vyhnout?

malware se maskuje za aktualizaci

Nový zákeřný malware se maskuje za aktualizaci systému Android. Tato nová taktika útočníku je obzvlášť zákeřná. Pokud se tomuto malwaru podaří nakazit telefon tak odesílá všechny uživatelská data uživatele na servery útočníků. Jak se vyhnout takové hrozbě?

Útočníci jsou v poslední době čím dál vynalézavější ve způsobech, jak šířit škodlivý kód na zařízení uživatelů Androidu. Bezpečnostní výzkumníci zaznamenali nový malware, který se maskuje za aktualizaci operačního systému Android v uživatelově telefonu. Jedná se tak o obzvlášť zákeřnou metodu útoku. Pokud se malwaru převzít kontrolu nad napadeným telefonem, tak odesílá na servery útočníků doslova všechno, co dokáže v telefonu najít.

Malware je zaměřený na odeslání dat o uživatelově lokaci, kontaktů, historie volání, SMS a mnoha dalších osobních dat. Naštěstí se tato breberka nedostala do Obchodu Google Play. Nákaza tímto malwarem hrozí pouze při stahování APK z alternativních aplikačních obchodů. Jak jsme se ale již několikrát přesvědčili, tak opatrnost je na místě i při instalaci aplikací z Google Play. Tento malware je každopádně zatím jeden z nejzákeřnějších způsobů útoku na uživatele telefonů.

Jak často aktualizujete svůj telefon?

Zdroj: androidpolice

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)