TOPlist

Levnější nikdy nebyl! MacBook Air M2 koupíte v obou velikostech s výraznou slevou

macbook air m2
  • MacBook Air M2 je skvělý notebook, který si poradí i s náročnější prací
  • V Česku můžete obě velikosti pořídit s výraznou slevou
  • 13″ verze může být vaše už za 25 tisíc korun

Hledáte kompaktní notebook s vysokým výkonem a skvělou výdrží baterie? Pak by vás mohl zaujmout MacBook Air M2, který je nyní v Česku dostupný za výrazně nižší cenu než při uvedení na trh. Jedná se sice už o takřka dva roky starý model, ale většině populace to nebude vůbec vadit. Svou celkovou použitelností totiž překoná většinu konkurence. Mimo 13palcovou verzi je v akci i 15palcový model z loňska.

MacBook Air pohání čip Apple M2, který nabízí špičkovou energetickou efektivitu a vysoký výkon. Většina běžných uživatelů nebude potřebovat nic výkonnějšího, kromě kancelářské práce si snadno poradí i s úpravou fotek či náročnějším střihem videa. Notebook je navíc díky absenci ventilátoru zcela tichý.

macbook air m2

Limitujícím faktorem může být 8 GB RAM a 256GB úložiště. macOS sice umí zacházet s operační pamětí efektivněji než Windows, ale pokud jste zvyklí pracovat s desítkami otevřených aplikací a oken v prohlížeči, může počítači dojít dech. Za dvojnásobek unifikované paměti si Apple žádá nekřesťanské peníze. Zatímco ve Windows světě by vás zdvojnásobení vyšlo na pár stovek, u Applu zaplatíte vyšší tisíce korun. Jak bylo však řečeno v úvodu, základ vám s nejvyšší pravděpodobností bohatě postačí.

15″ MacBook Air M2 Review: The Obvious Thing!

15" MacBook Air M2 Review: The Obvious Thing!

Výdrž baterie je u MacBooku Air M2 naprosto špičková. Při běžné kancelářské práci a Wi-Fi připojením jej nebudete schopni vybít za jeden pracovní den, testy ukazují, že vydrží klidně přes 13 hodin na jedno nabití, což je jedna z hlavních výhod oproti konkurenci.

MacBook Air M2 disponuje Liquid Retina displejem s maximálním jasem 500 nitů a 60Hz obnovovací frekvencí. Obraz je ostrý, jasný a na to, že jde o kancelářský počítač, pokrývá i široké barevné spektrum, takže je vhodný i pro nějakou tu úpravu fotografií. Pro připojení periferií slouží dva porty Thunderbolt a audio jack.

Samozřejmostí je bezdrátová konektivita Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.0. Vylepšená FaceTime HD kamera s rozlišením 1080p se hodí pro videokonference a online kurzy, trojice mikrofonů zajistí čistý zvuk i v rušnějším prostředí. Pro rychlé a bezpečné přihlášení slouží Touch ID integrovaný do klávesnice Magic Keyboard.

Za 13″ verzi si původně Apple účtoval 36 990 Kč, nyní jej můžete v Česku pořídit za 25 191 Kč, například na Alze či CZC. Pokud byste chtěli větší obrazovku, ještě krapet lepší výdrž nebo kvalitnější zvuk, sáhněte po 15″ verzi. Tu začala jablečná firma prodávat loni za 37 990 Kč, vícero prodejců cenu srazilo pod 30 tisíc. Například Electro World jej prodává za 29 998 Kč.

Jaký máte názor na MacBooky s čipy Apple M?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)