Lumafit – activity tracker, který míří vysoko a nespokojí se jen s běháním

lumafit cover

Chytrých hodinek s fitness funkcemi nebo activity trackerů, které zvládnou změřit ušlou či uběhnutou vzdálenost, tu již byla spousta. Většina z nich je ale omezena právě tím, že neměří nic jiného. Maximálně k tomu přihodí srdeční tep a tím jejich působiště končí. Lumafit má o hodně větší ambice. Jeho cílem je stát se zařízením, které můžete nosit, ať sportujete jakkoliv. Běháte, posilujete? Vše by mělo být možné.

lumafit 5

Oproti ostatním Fitbitům, Jawbonům a dalším, Lumafit nebudete nosit na svém zápěstí. Usadí se za uchem. Designově nám napůl připomíná naslouchátko a napůl sportovní bezdrátová sluchátka za uši. Kromě toho má ještě klip, který si cvaknete na ušní lalůček. A co Lumafit umí? Jeho “tříosý” akcelerometr by měl být schopen rozpoznávat o hodně více pohybů, než umí konkurence. Kliky, sedy lehy, zkrátka celou “posilovací session”. Lumafit také přesně změří váš srdeční tep i bez nutnosti mít hrudní pás. Kromě posilovacích či jinak akčních tréninků jsou k dispozici i programy zaměřené na relaxaci. Třeba desetiminutové dechové cvičení a další.

lumafit 2

Lumafit je samo sebou propojen s vaším telefonem, kam přes Bluetooth odesílá naměřená data. Na jedno nabití by měl vydržet 6 hodin cvičení, což při jeho rozměrech není špatná hodnota. Trochu nás překvapuje použití Bluetooth 2.1 a nikoliv modernějšího a hlavně úsporného 4.0 LE.

lumafit 6

Zařízení se podařilo zafinancovat skrze kampaň na Kickstarteru. V současné době lze Lumafit předobjednat za cenu 99 $ (cca 2000 Kč), což podle nás není vůbec špatné.

lumafit 3

Dočkat bychom se měli v říjnu 2014. Jediné, co mě na první pohled od koupě odrazuje, je fakt, že moje uši mají i při tréninku zarezervovaná hudební sluchátka. Další “naslouchátko” by se mi sice vešlo, ale vypadal bych nejspíš hodně divně.

Zdroj: Kickstarter.

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)