LuDela: chytrá svíčka ovládaná z telefonu. Co umí?

chytra_svicka_ludela_ico

Chytré hodinky jsou dnes už nepsaným standardem, stejně tak si zvykáme na chytré žárovky, termostaty, oblečení, pračky, čističky vzduchu, zubní kartáčky a další příslušenství. Společnost LuDela však přišla s něčím, co asi ještě přívlastek “chytrý” nedostalo. Na trh vstupuje první chytrá svíčka.

LuDela: chytrá svíčka ovládaná z telefonu LuDela: chytrá svíčka ovládaná z telefonu

Patrně i vás už při čtení nadpisu napadla otázka: jaké funkce by asi tak chytrá svíčka mohla nabídnout? Respektive co bychom od svíčky mohli čekat jiného, než že po zapálení bude svítit? Začněme tím, že LuDela bude vonět, přičemž o vůni se bude starat vosková náplň. Na výběr také bude z několika vzhledů těla svíce. Pořád to není dost chytré? Přidejme tedy další funkci: svíčka LuDela má v sobě senzory, které v případě pádu či převrhnutí zajistí zhasnutí plamenu. Může tak ochránit vaše obydlí před případným požárem.

Tak co, už je to něco, co stojí za úvahu? Z chytrého telefonu lze přes “Bluetooth Wi-Fire” (výrobcova slovní hříčka) nastavovat úroveň světla podle příležitosti, případně svíčku zhasnout. Nechybí ani možnost zhasnutí více připojených svíček najednou. V chytrém telefonu lze sledovat, kolik ve svíčce ještě zbývá vosku. O dodávku energie pro chytré obvody se stará Li-Ion baterie, kterou stačí nabíjet jednou za pět až šest měsíců. K propojení s chytrým telefonem slouží technologie Bluetooth.

Chytrá svíčka LuDela rozhodně není levná

Pod svícnem bývá největší tma, takže si pojďme posvítit na ceny, za které bude tato “geekovinka” prodávána. Přiznejme na rovinu, že cenovka je s ohledem na to, co chytrá svíčka umí, nasazena hodně vysoko. Při předobjednávce je to 99 dolarů (asi 2400 Kč), po zahájení prodejů, které je plánováno na počátek roku 2017, bude ještě o dalších 50 dolarů dražší (tj. za 3600 Kč). To je suma, kterou asi bude ochoten zaplatit jen málokdo. Tím ale výdaje případného zájemce nekončí. Jedna náplň bez parafínu z kokosového oleje, palmového oleje a včelího vosku stojí 7,99 dolarů, tedy bezmála 200 korun, přičemž vydrží zhruba na 30 hodin svícení.

Aplikace pro chytré telefony Aplikace pro chytré telefony

Co na tento nápad říkáte? Zajímala by vás chytrá svíčka LuDela za předpokladu, že by byla levnější? Nebo ani s řádově nižší cenovkou by vás tento produkt neoslovil? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

Zdroje: androidauthority.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)