Lucid Launcher: Rychlý a jednoduchý launcher s vlastním prohlížečem

lucid-launcher-4

Domácí obrazovka je část systému, se kterou se setkáváme možná vůbec nejčastěji. Pojďme si dnes představit zajímavý Lucid Launcher, který jde na všechno tak trochu jinak. Ale v naším očích šikovně.

Lucid Launcher: V jednoduchosti je síla

Mnoho ploch není cesta, kterou se Lucid Launcher vydal. Naopak. K dispozici máte 3 základní plochy – prostřední s aplikacemi a Widgety, vlevo seznam všech aplikací a vpravo jednoduchý prohlížeč. Ano, skutečně internetový prohlížeč. Díky tomu vlastně běžný uživatel dostává vše, co by mohl potřebovat. Prostřední obrazovka je navíc ještě rozdělena na tři další plochy, mezi kterými se přepínáme tahem nahoru a dolů. Místa pro aplikace a Widgety je tedy dost.

Tažením prstu úplně z levého okraje doprava navíc zobrazíme seznam oblíbených aplikací – ty budou dostupné z jakékoliv části Launcheru. Přidání je velmi snadné – stačí v levé obrazovce se všemi aplikacemi podržet prst na jedné z nich a zvolit Přidat k oblíbeným.

Jednoduchý internetový prohlížeč vždy po ruce

Je samozřejmě otázkou, jak moc nároční na internetový prohlížeč jste. Lucid Launcher disponuje opravdu jednoduchým prohlížečem, který by ale zároveň mohl běžnému uživateli stačit. Nabízí možnost záložek, zobrazení jako na PC, rychlý přístup Domů, hledání či sdílení. No a hlavně – je stále po ruce. Stačí totiž a domácí obrazovce táhnout prstem zprava doleva. Můžete jej ale kdykoliv v nastavení deaktivovat.

Poměrně velká míra přizpůsobení

Lucid Launcher je sice jednoduchý, ale umožní uživatelům také velkou míru přizpůsobené. V nastavení prohlížeč lze totiž měnit spousta aspektů, které se týkají nejen vzhledu, ale i funkcí. Dají se zde měnit nejen základní aspekty (tapeta, animace, orientace, průhlednost), ale i detaily jednotlivých částí launcheru (postranního panelu, prohlížeče, složek apod.).

Lucid Launcher: Zaslouží si alespoň šanci

Základní verze aplikace Lucid Launcher je zdarma, a proto nic nebrání alespoň vyzkoušení. Jsme přesvědčeni, že tento jednoduchý koncept by mohl spoustu uživatelů zaujmout, navíc přidává i jednoduchý prohlížeč, který by rovněž měl běžným uživatelům stačit. Placená verze za 60 Kč přidává další bonusové funkce, bez kterých se ale alespoň ze začátku hravě obejdete.

Lucid Launcher
Lucid Launcher

Vyzkoušíte Lucid Launcher?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)