LMcable: Kabel s MicroUSB i Lightning pro Apple v jednom

photo-original

Pokud používáte více zařízení s různými konektory, určitě jste se setkali s problémem při nabíjení, kdy jste sáhli po kabelu se špatnou koncovkou a potom se divili, proč tam “ten zatracenej kabel” nepasuje. Následně si uvědomíte, že se pokoušíte nacpat Lightning kabel do UCB-C nebo jiné zdířky. Jestli je vám tato situace blízká a zatím jste nenašli její řešení, mohl by právě vám pomoct úspěšný projekt z Kickstarteru, jenž vytvořil kabel, jímž můžete nabít zařízení s Lightning i MicroUSB konektorem.

Dva nejrozšířenější konektory se spojily v jeden

Přestože mezi nové standardy patří i USB-C, tvůrci ho do svého kabelu nezahrnuli (to neznamená, že ho v budoucnosti nezahrnou), protože zatím není tolik rozšířené jako Lightning a MicroUSB. Samozřejmě existuje možnost nabíjet svá zařízení bezdrátově, ale touto cestou nejdou nabíjet všechny telefony a třeba iPhony to kvůli zachování štíhlé linie neumožňují.

Vše se skrývá v asymetrii

Tajemství kabelu od LMcable spočívá v asymetrii jednotlivých polovin. Jedna polovina vypadá jako obyčejný Lightning konektor, ale po otočení kabelu spatříte podivně upravenou část, jež zapadne do MicroUSB portu. Mezi nevýhody patří i skutečnost, že nemůžete kabel do zařízení strčit vždy správně, ale musíte ho vždy natočit správnou částí nahoru. U MicroUSB se o velký ústupek nejedná, ale u Lightning ano. Na druhou stranu si tento kabel nebudete kupovat kvůli oboustranné využitelnosti, ale díky kompatibilitě se dvěma konektory.

Prémiové zpracování a přijatelná cena

Samotný kabel nepůsobí vůbec levně ani nudně, je vyroben z prémiových materiálů – kovu a kůže. Výrobce slibuje 10× větší odolnost než mají konkurenční kabely a žádné zamotávání. Telefon, tablet či powerbanku si můžete rychle dobít proudem o velikosti až 2,4 A. Mezi nevýhody může patřit i cena, která je ale díky exkluzivitě provedení docela přijatelná. Za LMcable zaplatíte 15 dolarů (380 Kč). Dostupné by tyto kabely mohly být v polovině dubna.

Podpořte LMcabel na Kickstarteru

Tento projekt můžete na Kickstarteru podpořit do 31. března. Požadovaná částka 5000 dolarů byla vybrána velice rychle, nyní má LMcable od přispěvatelů v přepočtu 140 000 dolarů (skoro 3,5 milionu Kč).

Zdroj: AndroidAuthority.

Jaromír Šolc
O Autorovi - Jaromír Šolc

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)