Tohle zkuste. Google Mapy mají novou funkci pro lepší určování polohy

Live View Google Mapy určování polohy

Stalo se vám někdy, že Google Mapy (nebo jiný mapový či navigační nástroj v mobilu) neurčily správně vaši polohu? Když vyloučíme spatný hardware, často k tomu může docházet například v hustě zastavěných oblastech. Zejména při pěší navigaci je pak v centru velkoměsta kritický každý metr a uživatele moc nepotěší, když “puntík” v mapě uskakuje třeba do vedlejších ulic. Google teď ve svých Mapách zavedl zajímavou novinku, která má přesně těmto nepříjemným situacím předcházet. Skrze funkci Live View, která je založená na vizuální analýze okolí za pomoci umělé inteligence, zvládne aplikace Google Mapy přesnější určování polohy. Novou možnost jsme vyzkoušeli a funguje parádně.

Pro vyvolání Live View k tomu účelu je nejprve nutné v mapě klepnout na modrý puntík symbolizující aktuální polohu. Tím se rozbalí menu nabízející pokročilé možnosti jako Sdílení polohy nebo uložení parkování. Nově zde najdeme také možnost “Kalibrovat pomocí Live View”, která je určena právě pro lepší určování polohy pro Google Mapy. Jakmile tuto možnost vyberete, aplikace vás nejprve požádá o přístup k fotoaparátu a upozorní na nebezpečí chůze s mobilem. Pak už se spustí Live View, které čeká na fasády domů a třeba i nápisy na nich. V našem případě dokonce stačil jen snímek ze Street View na monitoru počítače a výsledek byl naprosto přesný. I když šlo o domek na úplném okraji města. Novinku určitě doporučujeme vyzkoušet a zapamatovat si tuto možnost pro případy, kdy se může hodit.

Google Maps
Google Maps

Funguje vám tato novinka?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)