Linshof: nový hráč z Německa uvádí neobyčejný smartphone a tablet

Linshof i8 titul

Dnes již není příliš časté, že by vznikali noví producenti smartphonů a potažmo i tabletů jinde, než v Asii. Proto nejspíš ledaskoho zaujme zpráva o německé společnosti Linshof, jenž se právě chystá vstoupit na trh s chytrými telefony a tablety. Jako první se na světlo světa pod touto značkou podívá smartphone a tablet. Už z prvních renderů a specifikací je u nich jasně patrná snaha odlišit se od záplavy konkurečních produktů.

Linshof i8

Smartphone s opravdu nezvyklým tvarem těla, který však z renderů působí poměrně elegantně. Výrobce u něj slibuje také velmi tenké tělo, konkrétní rozměry sice zatím k dispozici nejsou, nicméně uvolněné rendery toto tvrzení podporují. Nadějně však působí tenké okraje po bocích displeje. Konstrukce telefonu by měla nabídnout prvky z kartáčovaného hliníku a telefon bude k dispozici ve dvou barevných variantách.

Linshof i8 2

Neméně zajímavé jsou i technické parametry telelefonu. Tak předně se budou vyrábět dvě varianty s rozdílnými displeji – jedna se Super AMOLEDem a druhá s IPS panelem. Oba displeje pak nabídnou úhlopříčku 5″ a FullHD rozlišení. Dle tvrzení ředitele společnosti jsou však barvy Super AMOLEDu zkalibrovány tak, aby byl rozdíl oproti IPS displeji minimální. S největší pravděpodobností však nedostane zákazník na výběr, kterou technologii preferuje, ale pro daný trh bude určena pouze jedna varianta. Zajímavě je řešeno interní úložiště, to má poněkud atypickou kapacitu 80 GB. Telefon totiž nabídne dvě samostatné paměti. Větší, 64 GB poslouží jako běžné interní úložiště, zatímco dodatečné úložiště o kapacitě 16 GB o vyšší rychlosti, je určeno pro aplikace. Oba paměťové moduly dodá, v této oblasti velmi známá, společnost SanDisk. Telefon má pohánět zatím blíže nespecifikovaný osmijádrový chipset, pracující na frekvenci 2,1GHz. Tomu budou sekundovat 3GB operační paměti RAM. Hlavní fotoaparát nabídne 28mm objektiv a světelnost F1.8. Snímač pochází z dílny společnosti Sony a nabídne rozlišení 13MPx. Kamerka nad displejem disponuje rozlišením 8MPx. Energii telefonu dodá baterie o kapacitě 3100mAh. Další výbava zahrnuje například podporu LTE, HDMI 1.4

Linshof-i8 (2)

Linshof Performance Tablet

Tablet se drží stejného designového směru jako smartphone. Nabídne 10″ displej s nepříliš často viděným poměrem stran 4:3 a QXGA (2048 x 1536 px) rozlišením. V tomto případě budou nejspíš opět existovat dvě varianty, jedna bude využívat IPS a druhá AMOLED technologii. Poporůst musela krom displeje rovněž baterie. Ta v případě tabletu disponuje kapacitou 9000mAh. Zbylé specifikace jsou shodné s chytrým telefonem Linshof i8 a to včetně podpory LTE.

Linshof-i8

Poměrně zajímavá je i cena těchto zařízení. Za smartphone i8 výrobce hodlá požadovat vcelku přijatelných 380$, za tablet si pak řekne o 20 dolarů méně, čili 360$. První kusy produktů společnosti Linshof, která se vynořila odnikud a prakticky ze dne na den, by se na trh měly dostat v prvním čtvrtletí roku 2015. Zatím však není známo, na kterých trzích konkrétně se budou nabízet.

Co na čerstvě představené produkty, doposud neznámé značky říkáte?

hlasovat tlacitko

Zdroj: Linshof.com, PhoneArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)