LineageOS 16 nově podporuje řadu telefonů. Nechybí starší Xiaomi, Sony nebo Asus

lineage os 16 podpora novych telefonu

Alternativní ROM LineageOS neustále přidává podporu pro další telefony. V poslední době obdrželo oficiální podporu pro LineageOS 16 hned několik zařízení. Díky tomu hlavně starší telefony obdrží možnost vyzkoušet si novější verzi systému, v tomto případě Android 9 Pie, včetně funkcí, které Google do této verze systému přidal.

S LineageOS 16 si můžete prodloužit životnost starších telefonů

Celkově podporuje LineageOS desítky různých telefonů od těch největších značek jako Samsung, až po doslova lokální modely jako je BG. Android 9 Pie si můžou vyzkoušet třeba majitelé Samsung Galaxy S4, Moto X (2014) nebo LG G3. Kompletní seznam podporovaných telefonů naleznete na stránce download.lineageos.org.

Lineage OS 16 Full Review – Best Pie Rom ?

Lineage OS 16 Full Review - Best Pie Rom ?

Naposledy bylo přidáno sedm telefonů, většinou takové, u kterých již výrobce přestal dodávat softwarové aktualizace. Jedná se o Asus ZenFone Max Pro M2, Asus ZenFone 3, Yandex Phone, Samsung Galaxy S3 Neo, Xiaomi Redmi Note 4X, Sony Xperia Z3 Compact a Moto G7.

Vyzkoušeli jste někdy LineageOS?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)