Menu

Lily – autonomní dron, který stačí vyhodit do vzduchu

V dnešní době jsou létající droni stále více populární, čehož jsou si výrobci samozřejmě vědomi, a proto své bezpilotní letouny obohacují o nové prvky a technologie. Spoustu dronů lze navíc ovládat prostřednictvím chytrých telefonů s operačním systémem Android a iOS. Nový dron Lily, na který již byly spuštěny předobjednávky, přistupuje k procesu létání zcela odlišným způsobem. Tento dron se totiž ovládá sám, stačí jej pouze vyhodit do vzduchu. Zajímá vás, jak může dron Lily vědět, jaký objekt chceme zrovna natočit? Princip je velmi jednoduchý. Společně s dronem získáte GPS tracker, který při natáčení stačí mít u sebe, resp. u objektu, který se chystáte točit. GPS tracker tak můžete bez problémů vložit do kapsy, batohu či jej držet v ruce. Dron Lily dokáže kromě točení videa v 1080p s 60 FPS také natáčet slow-motion video v 720p při 120 FPS. V předobjednávce lze drona Lily zakoupit za 499 dolarů (zhruba 12 000 Kč), poté se má prodávat za 999 dolarů (zhruba 24 000 Kč).

Dron Lily

Zdroj: Lily.camera.

 

Komentáře

TomVal

TomVal 21

17.5.2015 6:16

Má ten dron v sobě reproduktor? Pokud ano, mohl by třeba nevidomého upozornit na překážky ve výšce hlavy, které nejsou zjistitelné bílou holí …

drupry

drupry

17.5.2015 9:24

Super nápad, ale počkám si na verzi 2 :) dolet 20 minut a 2 hodiny nabíjení žádná sláva, neumí se to vyhýbat překážkám…

Imrich

Imrich

17.5.2015 9:41

Drupy: 20 minut je nadstandard v tomto segmente. Vyhybanie prekazkam je vo vyvoji. Vo finalnom produkte bude.

TracThorr

TracThorr 0

17.5.2015 9:48

TomVal: Přesně tohle je i podle mě jedna z cest, kudy by se svojí funkcionalitou měli autonomní droni ubírat. A příkladů by se našla celá řada, nejen u zrakově postiženejch. Napadá mě třeba i doprovod dětí do školy. Jenže problém je hlavně s dlouhodobějším přísunem energie, kde mi přijde, že není dostatek vůle/financí (+ cokoliv dalšího) prosadit nový technologie akumulátorů. A současný solární články na povrchu drona by asi zatim nezajistily dostatečnej příkon.

mimar48

17.5.2015 11:38

… nemůže být šťastnějšího dítěte, než toho, kterému bzučí za zadkem (nad hlavou) kontrolní dron. A ta nádhera, až se děcka sejdou u školy :D
A u slepců? Při přidané energetické výdrži a zvýšené operativnosti a inteligenci – ve specifických případech, proč ne. Ale myslím, že vodící pes má velkou přidanou hodnotu v tom, že dělá postiženému člověku nejen pomocníka, ale také parťáka a blízkého přítele.
Moc bych to s tou chytrou technikou kolem nás nepřeháněl. Myslím, že obecně by měl být dáván větší důraz na rozvoj … hmm… jak to nazvat? … moudrosti, lidskosti, zralosti lidí?
Mám pocit, že dnes to je samý indivualista, který si žije sám pro sebe ve svém vlastním světě a svého okolí se nakonec buď bojí, nebo se ho bojí jeho okolí. A k tomu nám ta technika výrazně pomáhá. Ostatně stačí si občas číst (nejen) místní diskuze.

Slanecek

slanecek 0

17.5.2015 13:22

Jak probíhá to vyhození do vzduchu? Je tam nějaká roznětka?

okolokolo

okolokolo

17.5.2015 13:37

slanecek: Presne , toto me napadlo hned po precteni nadpisu. Touha po senzacnim nadpisu autorovi asi zatemnila mozek. :D

Radek

Radek

17.5.2015 18:55

To Slanecek a Okolokolo:
Vyhození do vzduchu probíhá tak že se zmiňovaný předmět uchopí do jedné nebo obou rukou a pohybem zespoda nahoru se dodá předmětu dostatečná pohybová energie k tomu aby předmět nadále v tomto pohybu setrval. A jelikož je zmíněným předmětem dron, nezačne díky gravitaci klesat, ale ve vzduchu se udrží za pomoci vlastní energie. Jinak pro Vás jako akční maniaky doporučuji raději místo čtení takovýchto článků shlédnout některý z dílů Ramba nebo podobných akčních filmů, tam je dostatečné množství explozí aby se ukojily všechny vaše touhy…

Slanecek

slanecek 0

17.5.2015 19:10

Radek: Rambo stojí za prd, novej Mad Max je mnohem lepší :)

andrej

andrej

18.5.2015 9:25

Nevie niekto ci ho bude mozne pocas letu aj ovladat? …predpokladam ze ano, ale pre istotu sa pytam :) …inak ta vodeodolnost a vydrz 20 min. – super, myslim ze za tych 500 dolarov je to velmi dobra kupa pre cloveka, ktory ho vyuzije.

XCrow

XCrow 1

z aplikace
18.5.2015 19:45

mimar48: pekne receno!

RSS (komentáře k článku)