Chcete ušetřit za topení? LIDL nabízí smart termohlavice

LIDL Smart Home termohlavice termostatická hlavice Zigbee Silvercrest

Ceny všech energií rapidně rostou, někteří poskytovatelé kvůli tomu dokonce krachují a stále více spotřebitelů pátrá po možnostech, jak ušetřit. To je ideální příležitost pro otestování nějakých chytrých řešení. Jestli doma například topíte klasickými jednotkami se samostatnými regulačními ventily, mohla by vás zaujmout programovatelná smart termohlavice, kterou má ve své nabídce obchod LIDL. Nainstalujete ji na ventil, propojíte s aplikací a spotřebu můžete sledovat a řídit z mobilu.

Proč píšeme o LIDL Smart Home prvcích?

Ačkoli si někteří čtenáři myslí opak, nejde o placenou spolupráci. Jako magazín zaměřený na mobily a aplikace nám prostě přijde zajímavé, že oblíbený obchodní řetězec prodává vlastní Smart Home produkty a vyvíjí k nim vlastní aplikaci. Čtenost těchto článků dokazuje, že je téma populární. Pokud narazíte na zajímavé produkty i u jiných řetězců, napište nám.

Tato termostatická hlavice značky SILVERCREST spoléhá, stejně jako jiné prvky LIDL Smart Home, na komunikační standard Zigbee 3.0. K dispozici je 9 nastavitelných časů topení a časů úspory v jednom dni, 5 regulačních režimů, detekce otevřeného okna, dětská pojistka a také hlasové ovládání. U většiny těchto funkcí je potřeba základní Zigbee brána, ale hlavice si v případě základních instrukcí poradí i bez ní.

Standardní prodejní cena je 699 Kč. Pokud byste nepotřebovali chytrou variantu pro ovládání přes LIDL aplikaci, je k dispozici za 399 Kč i jednodušší model bez Zigbee konektivity.

Řešíte už teď doma nějak chytře vytápění?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (30)