Tip: LIDL smart prodlužovací kabel s USB se dá ovládat aplikací

LIDL SilverCrest smart chytrý prodlužovací kabel Zigbee USB

Máte už doma, na chalupě nebo v práci nějaké Smart Home vybavení značky LIDL SilverCrest a poohlížíte se po dalším šikovném produktu? Případně chcete nějaký poprvé vyzkoušet? Máme tu tip na další praktický kousek z této populární série. Patří do kategorie chytrých zásuvek, nicméně nemá na starosti pouze spínání 230V zástrček, ale také několika USB portů. Zároveň nejde o žádnou “kostku”. Zmíněným produktem je prodlužovací kabel se třemi klasickými zástrčkami, čtyřmi USB porty a v neposlední řadě bezdrátovým komunikačním standardem Zigbee 3.0.

Lidl Home
Lidl Home

Díky této konektivitě (budete ale potřebovat i Zigbee 3.0 bránu) je možné prodlužovačku ovládat mobilní aplikací. Může jít o nativní LIDL Home, ale i ovládací nástroje pro jiné ekosystémy jako Philips Hue nebo Osram Lightify. Je super, že prodlužovací kabel se při vzdáleném ovládání nespíná kompletně celý, ale je možné vypínat a zapínat jednotlivé zástrčky.

K dispozici je také funkce Smart Fast Charge pro šetrné nabíjení, časovače nebo ochrana před přetížením. Celkové maximální zatížení je 3 840 wattů, z toho 30 wattů pro čtveřici USB konektory (při zapojení jednoho zařízení dává zdířka 5 V a 2,4 A). Standardní cena je 799 Kč a i když se před pár dny tato LIDL SilverCrest smart prodlužovačka jevila jako vyprodaná, nyní už je v e-shopu zase běžně k dispozici.

Mají někde jinde v nabídce podobnou?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)