Lidl prodává levný pohybový Zigbee senzor. K čemu je dobrý?

lidl pohybový senzor zigbee

Chytrá domácnost je něčím, čím se Lidl dlouhodobě zabývá a za solidní peníze nabízí různé Silvercrest a Livarno produkty. Příkladem může být chytrá zásuvka se schopností měřit spotřebu, o které jsme vás dříve informovali. Mimo to ale nabízí také třeba chytrý senzor pohybu, který je pro chytrou domácnost základem.

SILVERCREST Smart Home Senzor pohybu SMSZ 1 B2 pracuje na technologii Zigbee 3.0 a pohyb rozpozná díky infračervenému senzoru až do vzdálenosti 10 metrů. Snadno tak můžete ovládat své chytré osvětlení, nebo jej použít jako alarm. Pokud v době, kterou zadáte rozpozná senzor pohyb, přijde vám navíc notifikace do aplikace Lidl Home. K tomu, abyste senzor nakonfigurovali budete potřebovat bránu. Těch má Lidl e-shop v nabídce hned několik. Jinak vám stačí jakýkoliv mobilní telefon s Androidem 5.0 či novějším.

Lidl Home
Lidl Home
lidl silvercrest zigbee 3.0 senzor pohybu

Co je to Zigbee 3.0?

Zigbee 3.0 je bezdrátová technologie, která se v mnoha ohledech podobá třeba technologii Bluetooth. Díky ní můžeme pomocí telefonu ovládat svou chytrou domácnost a to od zapnutí zásuvky přes upravení barvy světla až po ovládání žaluzií. Funguje až do vzdálenosti 75 metrů a díky své kompatibilitě můžete propojit více zařízení a to i od různých výrobců. Potěší rovněž fakt, že lze Lidl zařízení ovládat skrz Google Asistenta či Google Home.

Pokud se chcete o aplikaci Lidl Home dozvědět více informací, určitě mrkněte na náš článek, kde popisujeme jak funguje a co všechno umí.

Cena: 349 Kč

Jak řešíte chytrou domácnost vy?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)