LIDL nabízí PARKSIDE Zigbee zavlažovací počítač. Co smart home novinka dokáže?

PARKSIDE Zigbee zavlažovací počítač Lidl smart home chytrá domácnost zavlažování

Obchodní řetězec LIDL se naladil na vlnu zvanou chytrá domácnost a rozhodl se, že svým zákazníkům nabídne produkty z této kategorie za rozumnou cenu. Nám se tato strategie velmi zamlouvá a proto vám jednou za čas přineseme nějakou tu novinku z LIDL e-shopu. Dnes se bude jednat o PARKSIDE Zigbee zavlažovací počítač, který zajistí automatické zavlažování (nejen) vaší zahrady.

LIDL smart home – PARKSIDE Zigbee zavlažovací počítač

S novým zavlažovacím počítačem značky PARKSIDE s technologií Zigbee 3.0 už nebude třeba myslet na zavlažování zahrady či trávníku. Vše budete řídit z aplikace Lidl Home. Zde je možné nastavit, které dny v týdnu se má zavlažování spustit. Na každý den pak bude možné vybrat až šest zavlažovacích intervalů s dobou zavlažování od šedesáti sekund až po, bez jedné minuty, deset hodin.

Co je to Zigbee 3.0?

Zigbee 3.0 je bezdrátová technologie, která se podobá Bluetooth v telefonech. Můžeme díky ní na dálku až ovládat jednotlivé zařízení chytré domácnosti – rozsvícení/zhasnutí/jas/barvu světel nebo zapínat a vypínat další spotřebiče. Komunikační jednotka Zigbee 3.0 spojuje všechna kompatibilní zařízení v chytré domácnosti (a to i od jiný výrobců), která mohou od sebe být vzdálena až na 75 metrů.

Že novinka v nabídce LIDLu patří skutečné do kategorie chytrá domácnost dokazuje také funkce rozpoznání mrazu. Pokud by se náhodou stalo, že teplota klesne pod 5°C, zavlažování neproběhne. O provoz se starají baterie, které jsou součásti balení a jejichž stav dobití je zobrazen na přístroji. Kromě tohoto indikátoru zde najdeme také tlačítko, které je možné použít v případě, že chce z kohoutu sami odebrat vodu. Není tedy třeba počítač sundávat.

Lidl Home
Lidl Home

Většina uživatelů bude mít zavlažovací počítač umístěný v exteriéru, avšak i na to bylo myšleno a zařízení splňuje standard ochrany iPX4. Stříkající voda mu tedy neublíží.

PARKSIDE Zigbee zavlažovací počítač Smart PSBZS A1 si LIDL cení na 699 Kč. Za stejnou cenu je možné také zakoupit centrální jednotku Zigbee, která je nutná k fungování počítače. Poměrně často však na Zigbee jednotku nabízí Lidl slevu.

Jak máte vyřešeno zavlažování zahrady?

Zdroj: LIDL

Miroslav Selz
O Autorovi - Miroslav Selz

Technologický nadšenec, který od Applu "přesedlal" do světa Androida. Ve volném čase rád píše, cvičí, zpívá, zajímá se o zdravý životní styl a využití mobilních… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)