TOPlist

Lidl začal prodávat levné chytré stropní LED světlo s RGB

lidl stropní světlo

E-shop Lidl se už několik měsíců plní nejrůznějšími produkty chytré domácnosti. Většinou se jedná o značky jako Livarno a Silvercrest. Nyní do něj přistálo další světlo, konkrétně Livarno Home Zigbee 3.0 Smart Home, které je vhodné k namontování na strop.

Livarno Home Zigbee 3.0 Smart Home Stropní LED svítidlo se chlubí RGB barvami. Na výběr je až z 16 milionů odstínů a lze si vybrat mezi teplými a studenými barvami (2000 – 6500K). Vše lze samozřejmě ovládat skrz váš mobilní telefon. Ke správnému fungování ale bude zapotřebí Zigbee brána, kterou můžete rovněž koupit v Lidlu.

Co je to Zigbee 3.0?

Zigbee 3.0 je bezdrátová technologie, která se v mnoha ohledech podobá třeba technologii Bluetooth. Díky ní můžeme pomocí telefonu ovládat svou chytrou domácnost a to od zapnutí zásuvky přes upravení barvy světla až po ovládání žaluzií. Funguje až do vzdálenosti 75 metrů a díky své kompatibilitě můžete propojit více zařízení a to i od různých výrobců. Potěší rovněž fakt, že lze Lidl zařízení ovládat skrz Google Asistenta či Google Home.

Světlo disponuje rozměry 26 x 6,5 cm. Není tedy nikterak rozměrné, ale na druhou stranu potěší nízkou cenou, která v době psaní článku činí příjemných 399 Kč a ložnici nebo menší obývák osvětlí dostatečně. Je potřeba dodat, že je vhodné pouze pro použití v interiéru, jelikož nemá žádnou ochranu proti vodě.

Lidl Home
Lidl Home

Cena: 399 Kč

Jak máte chytré osvětlení vyřešené vy?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)