Telefon LG V20 má problém: snadno praská krycí sklíčko foťáku

lg_v20_ma_problem_ico

Podzimní vlajková loď LG V20 má problém: krátce po zahájení distribuce několik novopečených majitelů na serveru Reddit tvrdí, že sklo, zakrývající fotoaparát, je velmi křehké. Snadno prý dojde k jeho prasknutí, což dokládá už několik fotografií od různých uživatelů.

LG V20 má problém s praskajícím sklíčkem LG V20 má problém s praskajícím sklíčkem

LG V20 je telefon se špičkovými specifikacemi, který má bojovat s konkurenty na nejvyšší úrovni. Jedním z lákavých parametrů je duální fotoaparát se dvěma objektivy: zatímco jeden má světelnost f/1,8 a rozlišení 16 Mpx, druhý nabídne světelnost f/2,4 a rozlišení 8 Mpx. Foťák je vybaven laserovou a fázovou detekcí automatického ostření a dvojnásobným optickým zoomem. Z dalších nadstandardních funkcí jmenujme třeba optickou stabilizaci či duální LED blesk. Právě s ohledem na zmíněné parametry jsou fyzické rozměry fotoaparátu poněkud větší, tudíž viditelně vyčnívá nad povrch zadní strany. Pokud mobil položíte na záda, dotýká se podložky právě fotoaparátem, což nebývá dobré pro krycí sklo, které se snadno poškrábe.

LG V20 má problém s krycím sklíčkem

I LG V20 je tedy ukázkou, že ačkoli jsou fotoaparáty jednou z nejrychleji se vyvíjejících oblastí mobilní techniky, někdy je jejich implementace do zařízení v neprospěch konstrukce samotného telefonu. Výrobci to řeší tak, že fotoaparát ze zadní strany vyčnívá, což znamená, že je více vystaven nežádoucím vlivům a opotřebení. LG bohužel nepoužilo pro ochranu optiky foťáku safírové či jiné odolné sklíčko, což činí tuto část zranitelnější.

Sklíčko prasklo poté, co dlouho svítila LED Sklíčko prasklo poté, co dlouho svítila LED

Paradoxní ovšem je, že sklíčko praská nejen při nárazu či stlačení – jeden z uživatelů například tvrdí, že sklo prasklo samo poté, co delší dobu svítila přisvětlovací LED. Další dokonce uvádí, že k prasknutí došlo pět hodin od rozbalení “bez zjevného důvodu – telefon mu prý určitě nespadl. Požádal tedy svého operátora o výměnu, ten mu v tomto směru vyhověl. Skutečné příčiny incidentů ještě nebyly ověřeny, takže tato tvrzení je třeba brát s jistou rezervou.

Další důkaz, že LG V20 má problém, pochází od uživatele, který na YouTube publikuje pod přezdívkou JerryRigEverything. Ten po odstranění ochranné fólie provedl test odolnosti škrábáním různými nástroji. V okamžiku, kdy se této části vůbec nedotýkal, došlo k samovolnému prasknutí skla.

LG V20 Scratch Test – Bend Test – BURN test – Durability Video!

LG V20 Scratch Test - Bend Test - BURN test - Durability Video!

Výše uvedené zprávy přinejmenším naznačují, že inkriminovaná část telefonu je náchylná k poškození. Je jasné, že s telefonem za 800 dolarů (v přepočtu bezmála 20 000 Kč) bude většina majitelů nakládat opatrně, nicméně je dobré vědět, kde má LG V20 problém v podobě slabého místa. Některé zdroje doporučují ponechat na sklíčku ochrannou fólii, která prý nemá žádný negativní vliv na pořízené snímky. Dalším stupněm ochrany pak může být pořízení pouzdra.

Ovlivní problém telefonu LG V20 s krycím sklíčkem fotoaparátu vaše případné rozhodnutí o koupi? Myslíte si, že s ohledem na specifikace fotoaparátu bylo možné najít lepší řešení? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

Zdroje: androidguys.com, reddit.com, 9to5google.com, androidauthority.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)