LG oznámilo novou verzi nadstavby Optimus UI 3.0

optimus_ui_3_ico

LG včera v Soulu oznámilo třetí generaci své grafické nadstavby respektive uživatelského rozhraní Optimus UI, určenou pro nejnovější zařízení s Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich. Optimus UI 3.0 by podle LG mělo být “decentní a jednoduché” a též “rychlejší a pohodlnější.”

Pojďme se letmo podívat na to, jaké funkce přináší:

  • Možnost odemknout telefon tahem prstu kdekoli na obrazovce.
  • Nové možnosti odemykací obrazovky dovolují uživateli nastavit nejčastěji používané funkce, jako je například fotoaparát.
  • Zjednodušená verze Optimus UI 3.0 pro začátečníky organizuje hlavní aplikace tak, aby k nim byl jednodušší přístup.
  • Nová “hlasová závěrka” umožňuje uživatelům snímat fotografie pouze pomocí hlasových příkazů.
  • Speciální funkce fotoaparátu, která dovoluje pořídit více snímků najednou, z nichž si následně uživatel vybere ten nejlepší. První snímek se přitom pořizuje těsně před stiskem tlačítka spouště.
  • Nová ikona “Customizer” poskytuje vyšší úroveň personalizace tím, že umožňuje uživateli nastavit své fotografie jako ikony a obrázkové zástupce.
  • Přidání kategorie “Download” do menu pro snadnější organizaci.
  • Quick Memo – poznámky přímo na displeji; nejnovější verze umožňuje uživatelům pohodlněji sdílet myšlenky prostřednictvím sociálních sítí, textových zpráv a e-mailů.

Podle prezidenta a generálního ředitele společnosti LG Mobile Jong-Seok Parka má aktualizované uživatelské rozhraní odlišit zařízení LG od telefonů jiných výrobců. “Hardware chytrých telefonů se stále více podobá, proto je pro výrobce důležité odlišit své produkty od konkurence pomocí uživatelského rozhraní. Operátoři a zákazníci chtějí, aby telefony LG vypadaly působily jedinečně, a v tom uživatelské rozhraní hraje velkou roli,” řekl Jong-Seok Park. Server Android Police ale Parka poněkud jízlivě, leč do jisté míry pravdivě komentuje “ačkoli to stále vypadá pozoruhodně podobně jako TouchWiz od Samsungu.”

Prvními smartphony s aktualizovanou verzi rozhraní Optimus UI budou LTE II, jež přijde na trh tento týden v Koreji, následovat bude Optimus 4X HD, který by měl být k dispozici v červnu.

Zdroj: Android Police, LG

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lg nahledovy

Recenze: LG Optimus One (P500)

Telefony Karel Kilián Karel Kilián
24 min. uložit na později

Komentáře (10)