LG Optimus F3Q: telefon s hardwarovou QWERTY klávesnicí opět na scéně!

LG_Optimus_F3Q_ico

S nástupem dotykových telefonů jako by většina výrobců naprosto zapomněla na hardwarové klávesnice, ačkoli se nesporně najdou zákazníci, kteří by takto vybavený mobil velmi ocenili. Výjimkou možná bude již brzy jihokorejská společnost LG, která podle @evleaks připravuje novinku, jejímž charakteristickým znakem má být právě výsuvná QWERTY klaviatura.

Bohužel pro nás (alespoň prozatím) je prodej LG Optimus F3Q, jež má být oficiálně oznámen v “brzké době” (prodeje by měly začít 22. ledna), plánován pouze v síti amerického mobilního operátora T-Mobile.

Soudě dle označení půjde o zařízení spíše skromného výkonu, což potvrzují také údajné technické parametry nového smartphonu. Podle nich bude telefon vybaven stejně, jako Optimus F3, který byl představen na loňském Mobile World Congressu (MWC) – oba mobily se budou lišit pouze ve velikosti a hmotnosti, která bude kvůli hardwarové klávesnici logicky vyšší.

LG Optimus F3Q tedy dostane 4″ IPS displej s rozlišením 800 x 480 obrazových bodů chráněný sklem Gorilla Glass 2, dvoujádrový procesor Qualcomm Snapdragon 400 taktovaný na 1,2 GHz a grafiku Adreno 305. Pracovní prostor vymezuje 1 GB operační paměti a 4 GB interního úložiště, které lze rozšířit pomocí paměťové karty microSD. Zařízení je vybaveno 5 Mpx fotoaparátem, 0,3 Mpx přední kamerou a baterií s kapacitou 2460 mAh. Telefon bude schopen fungovat v sítích 4G LTE a operačním systémem bude Android 4.1.2 Jelly Bean.

Kritickým pohledem sice vidíme, že LG Optimus F3Q není zrovna působivé zařízení – zejména velikost a rozlišení displeje určitě neohromí, stejně jako nepotěší poměrně zastaralá verzi Androidu. Přesto se může jednat o zajímavé zařízení pro zákazníky, pro které je hlavní prioritou fyzická klávesnice.

V těchto okamžicích nejsou známy informace o ceně.

Zdroje: Hi-Tech, Android Headlines, Android Authority, @evleaks.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lg nahledovy

Recenze: LG Optimus One (P500)

Telefony Karel Kilián Karel Kilián
24 min. uložit na později

Komentáře (22)