LG G5 bude představen ve stejný den jako Samsung Galaxy S7. Jaký je váš favorit? (anketa)

Samsung vs. LG

Společnost LG vypustila informaci o datu konání své tiskové konference na MWC v Barceloně již před dvěma týdny. Již tehdy jsme předpokládali, že právě na této akci dojde k oficiálnímu odhalení nové vlajkové lodi společnosti v podobě telefonu LG G5, což nám nyní společnost LG také potvrdila.

LG-G5-MWC-2016

Pokud se tedy nové vlajkové lodi společnosti LG nemůžete dočkat, poznačte si do svých kalendářů 21. února 2016 14:00. To je totiž datum a přesný čas zahájení tiskové konference, na které by k tomuto očekávanému odhalení mělo dojít. Telefon LG G5 tak bude představen pouhých pár hodin před další velmi očekávanou vlajkovou lodí z Jižní Koreje – Samsungem Galaxy S7. Ten má být představen rovněž 21. února na barcelonském MWC, a to konkrétně na události startující v 19:00.

Co o dosud nepředstavených novinkách zatím víme?

Okolo obou nepředstavených novinek se vyrojila celá řada spekulací a nejrůznějších úniků informací. Zejména informace týkající se LG G5 zní velmi zajímavě, místy však až přitažené za vlasy. Pokud upustíme od těch méně pravděpodobných scénářů, vyjde nám, že by LG G5 mohlo disponovat mírně prohnutým, celokovovým tělem a opět se zde setkáme s QHD displejem, který by měl nabídnout úhlopříčku 5,5 – 5,6″. LG by také mělo následovat trend nastolený jeho někdejší vlajkovou lodí – modelem LG G2 – a u své novinky nabídnout jen minimální rámeček okolo displeje.

Výkon novince nejspíš dodá Snapdragon 820 doplněný o 3 až 4 GB RAM. Dle více zdrojů by se pak na zádech telefonu měla usadit hned dvojice fotoaparátů a také čtečka otisků prstů. Ovládání hlasitosti by se pak mělo po letech vrátit zpět na bok telefonu. Ve hře je také použití duálního displeje z modelu LG V10. To se ale momentálně jeví jako méně pravděpodobný scénář.

Možné podobě a specifikacím velmi očekávaného jihokorejského TOP modelu jsme věnovali samostatný článek. Ve zkratce však můžeme zmínit například to, že se očekává představení hned několika variant Samsungu Galaxy S7. Telefon by měl být představen nejméně ve 2 verzích, ve hře jsou však až 4 varianty, podobně jako u současného Galaxy S6. Telefon by tak měl dorazit nejen s různou konstrukcí, ale také v rozdílných úhlopříčkách. Rozdíly budou také v použitém hardwaru, zatímco verze pro USA a Čínu budou nejspíš obsahovat Snapdragon 820, do Evropy by se měl Samsung Galaxy S7 podívat s Exynosem 8890. Spekulace zmiňují také nasazení displeje citlivého na sílu dotyku.

Vzhled Galaxy S7 se má od předchůdce lišit jen napatrně Vzhled Galaxy S7 se má od předchůdce lišit jen nepatrně

Jaké funkce byste v telefonech LG G5 a Samsung Galaxy S7 ocenili vy?

Zdroj: PhoneArena.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (39)