LG Action Cam LTE: Akční kamera s LTE v prodeji, má to ale háček

LG Action Cam LTE

Společnost LG avizovala již v květnu příchod akční kamery s názvem LG Action Cam LTE. Do prodeje se podle původních informací měla tato akční kamera dostat během června, avšak uvedení do prodeje nabralo zpoždění a první zájemci si ji můžou zakoupit až dnes. Bohužel prozatím jen v Jižní Koreji.

LG Action Cam LTE – akční kamera s LTE

Jak název kamery napovídá, jedná se o snadno přenosnou a odolnou akční kamerku s podporou LTE. Výrobce uvádí odolnost dle normy IP67, což v praxi znamená úplnou prachuvzdornost a odolnost vůči vodě po dobu 30 minut do maximální hloubky jednoho metru. Dokoupit je možné i ochranné pouzdro, díky kterému bude možné kameru bez obav používat i ve větší hloubce.

LG Action Cam

LG Action Cam

  • Rozlišení fotoaparátu 12.3MP / 1.55 x 1.55 ㎛pixelů
  • Rozlišení videa 3840x2160 px 30fps
  • Úložiště microSD
  • Baterie 1,400mAh
  • Konektivita LTE / 3G / Wi-Fi 802.11 b, g, n / USB Type-C 2.0 / Bluetooth 4.1
  • Displej Není

LG Action Cam LTE si poradí se záznamem videa při maximálním rozlišení 4K/30 fps, dále pak Full HD/60 fps a HD/120 fps. Bezdrátový přenos obrazu skrze 3G, LTE a nebo Wi-Fi probíhá pouze v HD rozlišení a při 30 snímcích za vteřinu. Srdcem kamery je procesor Qualcomm Snapdragon 650 a 2 GB RAM. Vnitřní paměť o velikosti 4 GB je určena jen pro potřeby systému. Hmotnost kamery je 99 gramů a baterie s kapacitou 1400 mAh by měla zajistit až na 4 hodiny provozu.

Zatím není jisté, kdy se LG Action Cam LTE dostane i na náš trh. Částka za tuto kameru je v Jižní Koreji stanovena na 350 dolarů, tedy 8500 Kč bez DPH.

Zdroj: phonearena.com

Martin Svozil
O Autorovi - Martin Svozil

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)