Levný IKEA senzor kvality ovzduší rozšíří chytrou domácnost. Zaujme i designem.

IKEA senzor kvality ovzduší chytrá domácnost smart home

Moderní technologie se rychle rozšiřují i do našich domácností a pozadu nezůstává ani známý obchod nejen s nábytkem. Nový IKEA senzor kvality ovzduší VINDRIKTNING tak rozšíří portfolii produktů chytré domácnosti, které švédský obchodník již nabízí.

Levný IKEA senzor kvality ovzduší rozšíří chytrou domácnost

Jak už je u produktů z dílny IKEA zvykem, můžeme se i u senzoru kvality ovzduší těšit na minimalistický design, díky kterému malá bílá plastová krabička zapadne do spousty domácností. Jakmile ji připojíme pomocí USB-C konektoru k síťovému adaptéru, začne měřit koncentraci částic až do velikosti PM 2,5.

Co jsou to částice PM 2,5?

Částice PM 2,5 jsou jemné prachové částice nacházející se v ovzduší, ze kterého se mohou dostat do dolních cest dýchacích. Je prokázáno, že tyto částice přispívají k vyšší úmrtnosti.

Kvalita vzduchu je signalizována pomocí LED pásku. Zelená barva znamená dobrou kvalitu vzduchu, oranžová akceptovatelnou a červená špatnou kvalitu ovzduší a vysoké množství pevných částic v ovzduší.

Senzor sám o sobě má pouze informativní charakter, svého potenciálu tak nejlépe využije v kombinaci s čističkou vzduchu FÖRNUFTIG, kterou IKEA prodává za příjemných 1290Kč. Náhradní filtr pevných částic pak dostaneme za pouhých 149Kč. Nevýhodou však může být to, že se jedná o manuálně ovládanou čističku, takže podle senzorem indikované kvality vzduchu bude třeba čističku ovládat manuálně. Můžeme jen doufat, že se švédský obchod v tomto směru polepší a přinese komunikaci mezi jednotlivými vychytávkami chytré domácnosti.

IKEA senzor kvality ovzduší VINDRIKTNING je prozatím k dispozici jen v USA a to za cenu 11,99$, tedy přibližně 250Kč. Je však velmi pravděpodobné, že se novinka objeví také v Česku a doplní nabídku chytré domácnosti IKEA. Cenovka je sice příznivá, avšak v balení výrobku nenajdeme ani USB-C kabel, ani napájecí adaptér.

Které produkty IKEA chytrá domácnost používáte?

Zdroj: IKEA

Miroslav Selz
O Autorovi - Miroslav Selz

Technologický nadšenec, který od Applu "přesedlal" do světa Androida. Ve volném čase rád píše, cvičí, zpívá, zajímá se o zdravý životní styl a využití mobilních… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek