Lenovo Z6 Lite představeno: nabídne prvek z legendárních notebooků ThinkPad

Lenovo Z6 Lite

Společnost Lenovo to se svými telefony na našem trhu sice vzdala a raději vše vsadila na smartphony s logem Motorola, to však neznamená, že nad smartphony s vlastním logem zlomila hůl. Právě naopak, na trzích, převážně mimo Evropu, lze sehnat poměrně zajímavé kousky z této stáje. Mezi ty patří například vlajkový model Z6 Pro po jehož bok se nově zařadí také odlehčená varianta Lenovo Z6 Lite.

Solidní výbava a lákavá cena jako samozřejmost

Lenovo Z6 Lite (nebo-li Youth Edition v případě čínské verze) dokáže zaujmout hned v několika ohledech. Jednou ze zajímavostí tohoto telefonu je i takzvaná Roll Cage. Zatímco někomu toto označení nic neříká, příznivci notebooků ThinkPad jsou ihned doma. Jedná se totiž o kostru z hořčíkové slitiny, který dodává pevnost vyšším řadám produktové rodiny ThinkPad již pěknou řádku let. Výrobce tvrdí, že stejný materiál využívá i právě představené Lenovo Z6 Lite. V tomto případě však na hořčíkovou kostru doléhá zadní strana s něčím, čemu výrobce říká keramická textura. I vzhledem k tomu, že výrobce negarantuje zvýšenou odolnost je tedy otázkou, do jaké míry bude Roll Cage konstrukce v mobilu prospěšná.

Lenovo Z6 Lite 1

Nicméně, hardwarové parametry smartphonu Lenovo Z6 Lite zní velmi sympaticky a při pohledu na ně se přímo nabízí srovnání s Realme 3 Pro, které se právě chystá do Evropy. Však posuďte sami. Lenovo Z6 Lite nabízí 6,39″ IPS displej s FullHD+ rozlišením, chipset Qualcomm Snapdragon 710 a prodávat se bude v 4/64, 6/64 a 6/128GB variantách. Chybět nebude ani možnost úložiště obohatit o paměťovou kartu. Další výbava pak zahrnuje zadní fotoaparát se třemi snímači. Konkrétně je to tato sestava 16MPx s objektivem o světelnosti f/1.8, 8MPx s teleobjektivem s až 8x hybridním zoomem a nakonec 5MPx s snímečem pro lepší zachycení hloubky ostrosti. To vše pak napájí baterie o kapacitě 4050 mAh podporující až 15W nabíjení. Těší nás, že oproti výše zmíněnému Realme 3 Pro nabídne Lenovo moderní USB-C konektor. Telefon běží na Androidu 9 a využívá nadstavbu ZUI.

Lenovo Z6 lite fotoaparát

Bude i globální varianta

Nemáme žádné informace o oficiální dostupnosti smartphonu Lenovo Z6 Lite i na našem trhu a moc v ni ani nevěříme. Pokud však máte na tento telefon zálusk, potěšíme vás alespoň tím, že do prodeje půjde i v globální variantě. Ta by měla podporovat i “naše” LTE pásma. Neměl by tak být problém si jej ze zahraničí objednat a u nás používat. Ceny globálních variant momentálně nejsou známy. Co se však týče cen variant určených pro Čínu, ty jsou následující – 158$ (cca 3 650 Kč bez DPH) za 4/64GB verzi, 202 $ (cca 4 670 Kč bez DPH) za 4/128GB verzi a 245$ (cca 5 700 Kč bez DPH) za vrcholnou variantu s 6 GB RAM a 128GB úložištěm.

Ocenili byste Lenovo Z6 Lite i na našem trhu?

Zdroj: FoneArena.com, GSMArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)