TOPlist

Levný tablet se čtyřletou podporou! To je nový Lenovo Tab M11 (2024)

lenovo tablet
  • Lenovo ukázalo tablet Tab M11 (2024) se zajímavým poměrem cena/výkon
  • Chlubí se velkým displejem, čtveřicí reproduktorů nebo podporou LTE
  • Zajímavá je také softwarová podpora, tablet bude dostávat aktualizace minimálně 4 roky

Lenovo má jako jeden z mála Android výrobců zajímavé portfolio tabletů a to i v nižší cenové kategorii. Řada M je po světě docela populární a nabízí zajímavý poměr mezi cenou a výkonem. Nyní nám výrobce ukázal další model – Lenovo Tab M11 (2024), který disponuje základní výbavou, ale stojí jen 180 dolarů, tedy přibližně 4 000 korun bez daně.

Lenovo Tab M11 cílí na zákazníky vyžadující velký displej. Díváme se na 11palcový IPS panel s Full HD rozlišením, potěší mírně nadstandardní 90Hz obnovovací frekvence pro plynulejší chod. Pod kapotou tiká čipset MediaTek Helio G88. Ten sice nepatří k nejnovějším, ale poradí si bez problému s běžným používáním a bez větších trhanců. Navíc podporuje LTE, avšak zatím není jasné, na které trhy tato verze dorazí. Sekunduje mu 4 /8 GB RAM a 64/128/256GB úložiště, to lze navíc rozšířit díky microSD slotu.

lenovo tab m11 (2024)

Pro základní focení poslouží 13MP fotoaparát na zadní straně, na té přední se nachází 8MP selfie kamerka. Z ostatních specifikací stojí za zmínku čtveřice reproduktorů, 7040mAh baterie s podporou 15W nabíjení nebo přítomnost audio jacku.

Lenovo Tab M11 (2024) Product Tour

Lenovo Tab M11 (2024) Product Tour

K tabletu bude možné pořídit stylus a kryt, poměrně neobvyklá je délka softwarové podpory. Je sice dodáván se starším Androidem 13, ale ještě letos (což není příliš specifická doba) má dostat Android 14 a v budoucnu dostane i Android 15. Bezpečnostní záplaty budou na novinku chodit ještě 4 roky, což je rozhodně fajn a doufám, že to není jen výkřik do tmy u jednoho modelu, ale nový standard, který bude výrobce dodržovat u dalších produktů.

lenovo tab m11

Stačil by vám podobný tablet?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)