TOPlist

Super sleva! Notebook s 2,5K 120Hz displejem, RTX grafikou a kovovým tělem pořídíte za 18 tisíc

rtx ryzen notebook sleva
  • Lenovo IdeaPad 5 Pro je laptop s nadprůměrným displejem, RTX grafikou a kovovým tělem
  • Má solidní procesor a dlouhou výdrž baterie
  • Začínal na 23 tisících, nyní jej můžete mít za 18 tisíc

Lenovo právě zlevnilo desítky svých produktů, některé akce jsou zajímavé méně, jiné více. Do jedné z nejlepších řadím slevu na IdeaPad 5 Pro 16ARH7 Cloud Grey. Laptop původně začínal na 23 tisících a nyní zlevnil na 20, po zadání kódu stojí ALZADNY10 vyjde na 17 990 korun. Příliš slabin nemá a v současnosti jde podle mě o jeden z nejlepších laptopů za danou cenu.

Můžete hned ze startu namítnout, že podobně vybavený herní notebook se dá pořídit za podobnou cenu, ale herní stroje v této cenové kategorii mají zpravidla plastovou a nepříliš kvalitně zpracovanou konstrukci, což se o tomto IdeaPadu říct nedá. Je tvořen z kovu a výbava je nadprůměrná. Výkon obstarává moderní 6jádrový procesor AMD Ryzen 5 6600HS, který je navíc vybaven integrovanou grafikou, což napomáhá výdrži baterie.

Recenze uvádějí okolo 7 – 9 hodin běžné práce, což není vůbec špatná hodnota. Dopomáhá standardních 16 GB RAM typu LPDDR5 a na hraní, ale i střih videa poslouží grafická karta RTX 3050 se 4 GB paměti, jen pozor, jedná se o trochu slabší 80W verzi. Stále ale nebudete mít problém rozběhat nejnovější hry, jen ne na ty nejvyšší detaily.

Stáhnout budete muset také rozlišení. Proč? Jelikož zde máme hned 16″ IPS panel s rozlišením 2560 x 1600 pixelů, v podobné cenovce je standardem Full HD, navíc bude díky 120Hz frekvenci pěkně plynulý. Úložiště zaštiťuje 1TB SSD disk a chudá není ani nabídka konektorů. Samozřejmostí je podsvícená klávesnice, jedinou nevýhodou je absence operačního systému, což lze ale vyřešit za pár stovek.

Cena: 17 990 Kč

Jak se vám pozdává tato nabídka?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)