TOPlist

Nadupané Lamborghini Huracán má mozek od NVIDIE

lamborghini cover

Mysleli jste si, že nejdražším zařízením, kam se implementují chipsety mobilních výrobců, je highend telefon daného roku? Ani omylem! Mobilní procesory často najdeme na místech, kde bychom je nečekali. Jedním příkladem za všechny může být Lamborghini Huracán. Toto „superauto“, na které možná tajně myslíte před spaním, obsahuje procesor Tegra 3. Přemítáte, na co automobil potřebuje procesor? Elektronika je dnes všudypřítomná a 2x to platí o dražších autech. Různé multimediální systémy potřebují nějaký pohon.

Lamborghini - okruh

Než se ale budeme věnovat samotnému palubnímu počítači, pojďme si představit základní parametry charakterizující tento vůz. Brzdové kotouče z karbonu a keramiky, zrychlení 0-100 za méně než tři vteřiny. Maximální rychlost nad 300 km/h, motor o obsahu 5,2 l s výkonem 610 koňských sil. Na karosérii byl použit hliník a karbon.

Lamborghini 1

Zpátky k Tegře 3. Ta má za úkol pohánět 12,3palcový displej s vysokým rozlišením, který je umístěn před řidičem. Zobrazují se na něm všechny podstatné informaci o vozidle (rychlost, otáčky, stav paliva atd.), stejně jako informace z GPS navigace či přehled hrající hudby. Díky tomu, že všechny tyto informace jsou zobrazeny na displeji před vámi, můžete udržovat oční kontakt s vozovkou.  Záleží, jaký mód displeje si v Lamborghini Huracán zvolíte. V nabídce jsou tři: Full Drive Mode, Mixed Mode a Full Infotainment Mode. Jaká je cena? Lidovka to zrovna není. Připravte si 237 250 dolarů.

Lamborghini 2

Musíme říct, že takovéto Tegra zařízení bychom recenzovali ještě s větším nadšením než obvykle. A co vy, svezli byste se?

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)