Tenhle kryt nemusíte vyhazovat, stačí ho zasadit!

Kryt, který můžete zasadit a vyroste vám rostlina
  • Firma iGreen zveřejnila jediný iPhone kryt, který se dá zasadit
  • Na výběr je pouze ve variantách pro 13 Pro a 14 Pro
  • Z krytu může vyrůst kopretina, pomněnka nebo bazalka

Na výstavišti Maker Faire Rome 2023 firma iGreen prezentovala svou řadu ekologických produktů, které po použití můžete zasadit a poté už můžete jen sledovat, jak z něj vyraší květiny. Mezi nimi dominoval jediný takový kryt na iPhone na světě.

Kryty, které vám udělají radost dvakrát

Recyklovatelné kryty obsahují semena, která se po zahrabání do půdy rozptýlí a nakonec z nich vyroste jeden ze tří nabízených druhů rostlin. První barvou je zelená, která má symbolizovat bazalku, světlemodrá obsahuje semínka pomněnky a žlutá verze je kopretina. Tento unikátní italský výrobek je z přírodních materiálů a dokonce certifikovaný Compost Home, takže je jak rozložitelný a kompostovatelný.

Nejsou to jen kryty, které můžete zasadit

Firma začala s výrobou ekologických produktů před 10 lety, a za celý čas v tomto oboru vymyslela 50 dalších podobných produktů. Mezi oblíbenými produkty je například tužka, ze které můžou vyrašit různé druhy rostlin, jako jsou třeba rajčata nebo slunečnice.

Sprout | How To Plant Sprout Pencil

Sprout | How To Plant Sprout Pencil

Můžeme ocenit, že se tentokrát jedná o praktickou iniciativu ekologických  skupin, aniž by se někdo musel přilepit k silnici a kdo ví, možná se dočkáme verze i pro některý z Android telefonů. A pokud nejste vyznavačem udržitelného stylu, mohl být vhodným dárkem pro ekologicky smýšlející přátele nebo fanoušky inovativních a udržitelných produktů.

Dává vám takový kryt smysl?

Zdroj: Interestingengineering, iGreengadgets

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)