Kryptoměnu Facebooku GlobalCoin tento rok neuvidíme. Kdy se má spustit?

facebook globalcoin kryptoměna

O tom, že Facebook chystá vlastní kryptoměnu už víme delší dobu. Nyní se objevilo několik nových informací včetně názvu. Facebook má svou kryptoměnu nazývat GlobalCoin a k dispozici má být v roce 2020.

GlobalCoin bude Facebook testovat ještě tento rok

Prvního testování GlobalCoin bychom se měli dočkat na konci tohoto roku. Pokud půjde vše hladce, tak spuštění je plánováno na jaro 2020. A to nejprve ve dvanácti zemích. Česká republika mezi těmito státy velice pravděpodobně nebude. Společnost se nejdříve zaměří na větší země.

facebook skenuje zpravy a fotky messenger

Facebook uživatelům nabídne jednoduchou a rychlou možnost nákupu kryptoměn přímo přes svou platformu. Facebook má domlouvat spolupráci nejen s bankami, ale i obchody. U vybraných partnerů by se tak mohlo v budoucnosti platit GlobalCoinem, podobně jako to je dnes u Bitcoinu.

O úspěchu kryptoměny Facebooku bude rozhodovat i bezpečnost a transparentnost celého gigantu. V posledním roce čelil Facebook jednomu skandálu za druhým, takže se tu nabízí otázka, jestli lidé budou Facebooku dostatečně důvěřovat, aby vyměnili své peníze za kryptoměnu.

Myslíte si, že GlobalCoin od Facebooku uspěje?

Zdroj: fonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)