Čína se stala prvním státem s vlastní kryptoměnou. Seznamte se s DCEP

dcep kryptomena cina

Kryptoměny jsou rozhodně fenoménem nejen tohoto desetiletí a v současné době se rozšiřují do čím dál širších segmentů. Každému, kdo je alespoň trochu sleduje nebudou cizí nazvy jako Bitcoin, Etherum, Ripple či Litecoin. Co ale DCEP? Asi nic, že? Jako blesk z čistého nebe se světem včera prohnala zpráva, že Čína spouští svou vlastní kryptoměnu.

Viceprezident Čínského mezinárodního centra Huang Qifan potvrdil, že Čínská lidová banka vyvíjí vlastní plán, jak představí svou vlastní kryptoměnu DCEP (Digital Currency Electronic Payment). Tato kryptoměna se však od těch běžných celkem zásadně liší. Vzhledem k tomu, že v Číně vládne komunismus bude kryptoměna pečlivě hlídaná a snadno vystopovatelná.

Nečekejme tedy žádnou otevřenost, neomezené limity, veřejnost nebo snad ochranu proti cenzuře. Právě to je hlavním kamenem úrazu, proč se tato kryptoměna pravděpodobně nestane konkurencí těch největších měn. Bude se jednat pouze o jiný typ přenášení peněz. Qifan dále podotkl, že je projekt ve vývoji přibližně šest let. Čína se tak stane prvním státem, který bude mít svou vlastní kryptoměnu. Těžko říci, zda slova Marka Zuckerberga, který sdělil, že USA musí přijít s vlastní kryptoměnou, aby zůstala finančním leaderem jsou pouze náhoda. Dle jeho slov mohou kryptoměny cizích států ohrozit důležitost dolaru.

Co říkáte na novou kryptoměnu DCEP?

Zdroj: medium.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)