Kritická bezpečnostní chyba v prohlížeči Chrome. Okamžitě aktualizujte, urguje Google

chrome kriticka chyba google

Google včera v noci oznámil vážnou bezpečnostní chybu v prohlížeči Chrome. A to na všech platformách. Jednalo se o tzv. zero-day exploit, to znamená, že společnost o chybě nevěděla a uživatelé byli ohrožení, dokud nebyla připravena aktualizace. Chyba byla opravena v aktualizaci, kterou Google vydal pod označením Chrome 72.0.3626.121 na začátku března, ale až včera noci oznámil, že šlo o opravu kritické bezpečnostní chyby.

Google doporučuje aktualizaci, protože chyba je aktivně zneužívána

Problém je o to závažnější, že se nachází v nejrozšířenějším prohlížeči. Bezpečnostní chyba byla v implementaci API Filereader. Umožnila stránkám obejít sandbox mód a spustit na prohlížeči vlastní škodlivý kód. Aby to bylo ještě horší, tak Google potvrdil, že útočníci této chyby aktivně využívají.

Oprava byla vydána ve verzi Chrome 72.0.3626.121. Už by měla být k dispozici na všechny platformy včetně Androidu, Windows, MAC, Linux. Na telefony a tablety s Androidem už byste aktualizaci měli vidět v Google Play, případně ji mít už nainstalovanou. Pokud se vám však aktualizace neukazuje, můžete ji stáhnout ručně z APKMirror. Na PC aktualizaci můžete zkontrolovat tak, že v nastavení Chrome klepnete v menu na položku “O aplikaci Chrome”. Zde vidíte nainstalovanou verzi a případně můžete i prohlížeč aktualizovat.

Google Chrome: Fast & Secure
Google Chrome: Fast & Secure

Aktualizovali jste již Google Chrome?

Zdroj: 9to5google.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)